Фиорентина взе 3 точки от Аталанта без най-добрите си нападатели (ВИДЕО)

Йоветич и Тони не играха, но "виолетовите" биха с 2:0 след дузпа и гол на нов жокер

Фиорентина победи Аталанта с 2:0 като гост в 32-ия кръг на Серия А и се доближи на 3 точки от третия Милан, който утре приема Наполи в едно от дербитата на кръга.

„Виолетовите” имаха огромни проблеми в атака. Йоветич и Лука Тони лекуваха контузии, а Адем Ляич не бе напълно готов и седна на пейката.
Така само Ел Хамдуи бе чист нападател в тима на Винченцо Монтела.

Преди първия съдийски сигнал двата отбора и публиката почетоха с минута мълчание паметта на бившия президент на Аталанта Иван Руджери и бившия юноша на Аталанта Пиермарио Морозини.

Фиорентина използваше нова схема 4-2-3-1 и си личеше, че отборът не е свикнал да играе така.

Херман Денис стреля с глава ,но Вивиано спаси до гредата. Паскуал стреля от пряк свободен удар покрай целта, Вивиано спря удар ножичен удар на Денис.

Аталанта играеше по-добре до почивката, но Лучини успя само да прати право във вратаря с глава от чиста позиция.

Мохамед Сисоко за първи път започна като титуляр за Фиорентина, но стреля неточно при шанс, който се откри пред него.

През втората част нещата тръгнаха много по-добре за гостите.

Ляич спечели дузпа за гостите, след като центрира, а топката се удари в ръката на Стендардо, който бе декориран в жълто. Давид Пизаро бе безпогрешен от бялата точка и прати в десния ъгъл за 0:1 след 61 минути. Това бе трети пореден гол от дузпа за „виолетовите” в шампионата след двете точни изпълнения от 11 метра срещу Милан миналата седмица.

Само 11 минути по-късно аржентинската резерва Марсело Ларондо сложи край на интригата.

Куардадо намери Ларондо в наказателното поле и със страхотно воле под гредата разстреля Консили за 0:2. Това бе първи гол за Ларондо с екипа на Фиорентина в Серия А.

До края Аталанта не успя да повтори фамозния обрат срещу Интер от миналата седмица и загуби безславно.

Фиорентина е на 4-о място с 55 точки, на 3 зад Милан и на 4 пред Лацио. Аталанта е 13-и с 37.