3. Жулио Баптища върна усмивките в Малага (ВИДЕО)

Жулио Баптища върна усмивките в Малага (ВИДЕО)

Бразилецът заби късен победен гол срещу Осасуна за 1:0

Гол в продължението на Жулио Баптища донесе победа на Малага с 1:0 като домакин на Осасуна в 31-ия кръг на Примера дивисион. Успехът поне временно изкачи тима на Мануел Пелегрини на пето място в таблицата.

Андалусийците отпаднаха болезнено от Шампионска лига след загуба с 2:3 от Борусия (Дортмунд) през седмицата, но взеха труден успех над памплонци и повдигнаха духа в отбора.

През целия мач Малага контролираше развоя на събитията на „Ла Росаледа”, а 25 000 зрители очакваше голове. Наложи се обаче да почакат.

В самото начало Баптища стреля силно, но Андрес Фернандес успя да избие. Осасуна показа зъби, но удар на Сехудо с глава не беше прецизен.
Рубен Гонзалес опита късмета си за гостите, а Хавиер Савиола на два пъти бе в добри позиции и на два пъти ударите му не доведоха до опасност.

Хоакин прати покрай вратата, а Савиола с хубав удар намери гредата зад вратаря.

Пред другата врата Уили Кабайеро спаси хубав удар на Сехудо. Темпото бе по-ниско през втората част, но отново Малага диктуваше случващото се.

Баптища изпусна още едно положение и вече изглеждаше, че гол няма да падне, но бразиелцът намери начин да вкара в последната трета минута на добавеното време.

Дуда изсипа от далечен пряк свободен удар директно в наказателното поле, четирима скочиха за топката, бранител свали лошо с глава право на крака на Жулио Баптища  и от точката на дузпата бразилецът прати в левия ъгъл за победното 1:0.

Малага е на пето място с 50 точки, Осасуна има 31 на 15-а позиция.
Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“