„Старата дама” напердаши момчетата на Стоичков (ВИДЕО)

Ловчанлии играят близо половин час с човек по-малко в София

Отборът на Славия победи с 2:1 гостуващия Литекс в най-интересния мач от 22-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство.

„Белите” откриха резултата чрез Здравко Лазаров още в 7-ата минута, а в 19-ата бранителят на Литекс Васил Божиков си отбеляза куриозен автогол, с което преднината на столичани бе удвоена. В 26-ата минута Исмаил Иса намали на 2:1. Гостите останаха с човек по-малко в 66-ата минута, тъй като Емил Грозев получи червен картон.

Първата част на двубоя, игран в столичния квартал „Овча купел” бе изключително динамична и интересна. Домакините започнаха по-активно срещата и закономерно успяха първи да стигнат до гол.

В 7-ата минута след страхотно центриране на Димо Атанасов отляво, Здравко Лазаров засече от въздуха и от десетина метра не остави никакви шансове на Илко Пиргов.

Възпитаниците на Вили Вуцов продължиха да играят по-настървено и имаха възможност да отбележат нов гол след опасно центриране на Атанасов.

В 19-ата минута обаче защитникът на Литекс Васил Божиков си отбеляза красив, но куриозен автогол с глава след центриране на Здравко Лазаров отдясно.

Малко по-късно Радослав Василев можеше да реши мача с трети гол, но ударът му от малък ъгъл бе доста неточен.

Така се стигна до 26-ата минута, когато Исмаил Иса намали аванса на „белите”, след като бе изведен от Симеон Славчев очи в очи с Петков. Нападателят на Литекс преодоля стража на столичани, след което нямаше проблеми да отбележи в опразнената врата.

До почивката двата тима си размениха по едно положение, но Галин Иванов и Емил Грозев бяха неточни и не съумяха да променят резултата.

През втората част темпото на игра видимо спадна и положенията пред двете врати бяха доста по-редки.

В 66-ата минута младият защитник на Литекс Емил Грозев бе принуден да задържи с ръце откъсващия се сам срещу вратаря Радослав Димитров, за което получи директен червен картон, оставяйки своите съотборници с човек по-малко.

Домакините обаче не успяха да се възползват от численото си превъзходство. Ливраменто и резервата на „белите” Петър Димитров на няколко пъти имаха възможност да увеличат преднината на своя тим, но не сполучиха в опитите си да отбележат.

С тази победа отборът на Славия събира актив от 29 точки на осма позиция, докато Литекс е четвърти с 43.