Берое победи Монтана с 3:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Стойчо Стоев все по-близо до изпадане

“Берое” победи с 3:1 като гост “Монтана” в мач от XXII кръг на News7 футболно първенство. Още до 15-ата минута гостите поведоха с 2:0 с попадения на Амир Саюд и Дончо Атанасов. Давид Каядо покачи на 3:0 с индивидуална акция в 52-ата минута. С ювелирно изпълнение на пряк свободен удар в 61-ата минута бившият играч на “Берое” Владислав Златинов вкара почетното попадение за домакините от “Монтана”.

5
В 9-ата минута Давид Каядо намери Венцислав Христов в ляво по атаката на “Берое”. Христов навлезе от ляво и подаде към Амир Саюд назад в наказателното поле. Алжирецът бе точен и отбеляза за 1:0 в полза на “Берое”.

Шест минути по-късно Амир Саюд пусна за Венцислав Христов през средата на атаката на “Берое”. Нападателят бе изпреварен от защитник, който изчисти в корнер. След центрирането в наказателното поле с глава Дончо Атанасов се разписа за 2:0 в полза на “зелено-белите”.
6
В 18-ата минута Ковачев стреля от пряк свободен удар, но право в стената. Мартин Дечев пробва добавка, но топката мина далеч встрани.

В 29-ата минута след далечно центриране напред за Дончо Атанасов, крилото се пребори с Михов, но преди да стреля бе изпреварен от Мартин Ковачев.

Амир Саюд получи перфектно извеждащо подаване в 32-ата минута, успя да се справи с излезлия напред Христо Иванов и стреля към опразнената рамка, но от гол линията Мартин Дечев изчисти.
4
В 44-ата минута Димитър Илиев напредна добре и стреля към вратата на Караджов, но той се намеси перфектно.

След почивката “Монтана” започна силно. В 51-ата минута Даниел Младенов центрира в наказателното поле от пряк свободен удар в дясно на атаката на “Монтана” в близост до наказателното поле. Последва меле и претенции на домакините за игра с ръка, но съдията не видя такава. След изпълнението на тъча Младенов пробва удар от далеч, но Караджов изби отлично.
1
В 52-ата минута, точно когато от “Монтана” опитваха да направят домакински натиск, Амир Саюд пое топката в центъра на терена, изведе Давид Каядо в ляво по атаката на “Берое”. Португалецът се справи с Дечев и Ковачев и от границата на наказателното поле се разписа за 0:3.
2
Домакините стигнаха до гол в 61-ата минута когато Владислав Златинов стреля от пряк свободен удар и се разписа в горния десен ъгъл на вратата на Иван Караджов с изключително точен шут в майсторската му дисциплина.

Дончо Атанасов пробва шут по земя от дистанция в 80-ата минута, но той бе прекалено слаб и неточен.

В 88-ата минута Елиаш отне добре топката в центъра и подаде за Ситое. Той от своя страна изведе добре влезлият като резерва Георги Динков в ляво. Младокът навлезе в наказателното поле, но Христо Иванов излезе и успя да му избие топката преди Динков да стреля.

Следващият мач на “Берое” е в четвъртък, 18 април, от 15:30 часа за Купата срещу “Славия” в София. На 21 април, неделя, от 19:00 чса пък е мача от XXIII кръг на News7 футболно първенство срещу “Черно море”.