Съндърланд разби Нюкасъл в "Битката на Севера"

"Черните котки" превзеха дома на "свраките" с 3:0

Отборът на Съндърланд постигна първа победа под ръководството на Паоло Ди Канио, след като днес се наложи над най-големия си съперник с 3:0. "Битката на Севера" се проведе на стадион "Сейнт Джеймсис Парк", което още повече вгорчи живота на феновете на "свраките".

“Черните котки” стояха по-добре на терена, контролираха играта през целия мач и заслужено надделяха над големия регионален съперник.

В 27-ата минута превъзходството на гостите даде резултат и Стефан Сесеньон се разписа след мощен удар извън наказателното поле. В първите минути на второто полувреме Нюкасъл също стигна до гол, но попадението на Папис Сисе бе отменено заради спорна засада.

В 74-ата минута Адам Джонсън покачи на 2:0, а Вон оформи крайния резултат и подпечата първата победа на тима под ръководството на Паоло ди Канио.

След успеха гостите взеха глътка въздух и вече имат актив от 34 точки, на 3 от 18-ия Уигън, но "латикс" са с два мача по-малко. "Свраките" пък са 13-и с 36 пункта.