Юнайтед само на седем точки от титлата след успех на "Британия" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Майкъл Карик и Робин ван Перси донесоха успеха на "Червените дяволи" срещу Стоук

Отборът на Манчестър Юнайтед се доближи само на 7 точки от спечелване на юбилейната си 20-а титла, след като победи като гост Стоук Сити с 2:0 в мач от 32-ия кръг на Премиър лийг.

Успехът е по-специален за сър Алекс Фъргюсън, тъй като това е победа номер 900 за него във всички турнири, начело на „Червените дяволи”.

Майкъл Карик откри резултата на „Британия Стейдиъм” още в 4-ата минута, а Робин ван Перси удвои преднината на гостите от дузпа в 66-ата.

Юнайтед стигна закономерно до успеха, след като беше по-активният отбор и държеше инициативата през по-голямата част от двубоя.

Срещата започна по отличен начин за гостуващия тим и още в 3-ата минута след центриране от корнер на Ван Перси, топката попадна в Майкъл Карик, който от непосредствена близост откри резултата.

Три минути по-късно след сходна ситуация и центриране от корнер на Перси, Евра можеше да удвои резултата, но изпрати топката над напречната греда.

Натискът на Юнайтед продължи и в 10-ата минута страхотен удар на Уейн Рууни от дистанция бе отразен с мъка от Бегович.

Домакините отговориха с удар с глава на Хут след центриране на Уелан от фаул, но топката премина встрани от вратата.

През втората част „Червените дяволи” продължиха да имат игрово преимущество, но положенията пред противниковата врата бяха значително по-малко.

Така се стигна до 66-ата минута, когато Ван Перси бе изведен от Рууни в наказателното поле на „грънчарите”, но Уилкънсън повали холандеца на земята и главният рефер Джон Мос мигновено посочи бялата точка.

Потърпевшият Перси сам се нагърби с изпълнението на наказателния удар и не сбърка, давайки комфортна преднина на своя отбор.

Малко по-късно и домакините имаха претенции за дузпа, след като Неманя Видич се подхлъзна в собственото си наказателно поле, а Кенуайн Джоус се препъна в него. Този път обаче арбитърът остана безмълвен.

До края на 90-е минути срещата се доиграваше, за да може Юнайтед временно да възстанови преднината си от 15 точки пред Сити, преди дербито между „гражданите” и Челси от 18:00 часа. Стоук Сити пък заема 16 позиция с 34 точки.