3. Атлетико се разходи срещу Гранада за 5:0 (ВИДЕО)

Атлетико се разходи срещу Гранада за 5:0 (ВИДЕО)

Фалкао с два гола за "дюшекчиите"

Отборът на Атлетико (Мадрид) направи нова важна стъпка в борбата си за второто място, след като днес отнесе тима на Гранада с 5:0. Срещата се игра на стадион "Висенте Калдерон" и бе от програмата на 31-ия кръг на испанската Ла Лига.

Мачът започна отлично за "дюшекчиите", които излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато Диего Коща засече добре с глава центриране на Коке за 1:0.

По-добрата игра на столичани продължи и въпреки че гостите също имаха своите възможност, в 26-ата минута Фалкао се възползва от хубаво подаване на Диего Коща, удвоявайки аванса на своите.

В самото начало на втората част Фалкао бе точен за 3:0 след добавка, дошла след опасно центриране на Коке.

Гостите отвърнаха с два хубави шута на Нолито, които бяха спасени от стража на Атлетико. В 57-ата минута пък домакините нацелиха греда чрез Раул Гарсия.

Така се стигна до 63-ата минута, когато все пак Гарсия записа името си сред голмайсторите след хубаво изпълнение от фаул на Коке.

До края на мача имаше време за това разгромът на Гранада да стане още по-голям. В 70-ата минута Филипе Луис засече отблизо подаване на Адриан, оформяйки крайното 5:0.

След победата Атлетико се изравни с Реал (Мадрид) на втората позиция с по 65 точки, но "кралете" са с мач по-малко. Гостите от Гранада пък са 17-и с 28 точки, на 1 от зоната на изпадащите.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс