Дунав и Нефтохимик започнаха убедително полуфиналите

Нефтохимик и Дунав 8806 стартираха с убедителни победи полуфиналните серии от женското баскетболно първенство.

Лидерът от редовния сезон Нефтохимик 2010 се наложи над Хасково 2012 със 77:58. Бургазлийски направиха страхотна първа четвърт, в която дръпнаха с 19 точки, откъдето вече съперникът им не успя да се върне обратно. Само в тази част момичетата на Петко Маринов нанизаха повече, отколкото Хасково отбеляза за цяло полувреме – 32 точки. На почивката авансът на Нефтохимик бе 20 точки, а равностойното второ полувреме не промени нищо в статуквото между двата състава.

Най-резултатна за победителките стана Олга Дубровина с 28 точки. Мария Желязкова се включи добре с 12 и 14 борби, а 11 точки добави Анета Митева. За гостите от Хасково Анита Тейлане завърши с дабъл-дабъл от 20 точки и 13 борби плюс 5 откраднати топки и 3 чадъра, а Амра Мехмедич добави 19 точки.

Вторият мач от серията е утре от 16.30 часа, отново в Бургас.

В Русе, Дунав 8806 също бе безкомпромисен, като победи Монтана 2003 с 94:69. Баскетболистките на Георги Божков бяха особено силни в първата и последната четвърт, а още утре те ще имат възможност да поведат с 2-0, когато отборите пак ще се срещнат в зала „Дунав” от 18.00 часа.

Шест баскетболистки на отбора-победител завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатна с 26 точки бе Кристина Сантяго, която овладя и 6 борби. 17 вкара Мерике Андерсон.

За Монтана 20 точки вкара Милена Томова, 12 добави Камелия Михалкова, а с 11 и 9 борби се включи Катя Кордова.
Случи се: ЛА Лейкърс избра сина на ЛеБрон Джеймс в Драфт 2024

Брони Джеймс беше избран под номер 55 от "езерняците"

ИЗВЪНРЕДНО: Везенков отива в Торонто?