Велизар с асистенция при победа на Металург

Отборът на Металург (Донецк) все повече се доближава до местата даващи право на участие в европейските клубни турнири, след като днес записа важен успех с 2:0 в гостуването си на Арсенал (Киев) от 24-ия кръг на украинската Висша лига

Отборът на Металург (Донецк) все повече се доближава до местата даващи право на участие в европейските клубни турнири, след като днес записа важен успех с 2:0 в гостуването си на Арсенал (Киев) от 24-ия кръг на украинската Висша лига. Велизар Димитров започна мача като титуляр и асистира за втория гол в мача преди да бъде заменен в 56-ата минута. Пълни 90 минути пък записа другият бивш цесекар Жуниор Мораеш.

И двата гола в мача бяха отбелязани от малиеца Драман Траоре в 37-ата и 51-ата минута.

След този успех металург излезе на 6-ото място в класирането с 36 точки и само 1 по-малко от петия Черноморец (Одеса). Арсенал пък се намира на 11-ата позиция с 25 точки.

Официално: Наш талант с трансфер във Вердер