3. Реал отвя Билбао в Катедралата с 3:0 (ВИДЕО)

Реал отвя Билбао в Катедралата с 3:0 (ВИДЕО)

Роналдо с два гола, Игуаин също бележи

Отборът на Реал (Мадрид) отново намали аванса на Барселона на върха в класирането на 13 точки, след като спечели без проблеми с 3:0 над Атлетик Билбао. Срещата се игра на стадион "Сан Мамес" и бе от програмата на 31-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите държаха изцяло контрола на двубоя в свои ръце и позволиха на баските да отправят едва два точни удара към вратата на Диего Лопес.

Иначе "кралете" стартираха ударно, след като още във 2-та минута Кристиано Роналдо им даде аванс след страхотно изпълнен фаул.

След попадението на терена настъпи леко затишие, а Роналдо и Ди Мария обстрелваха неточно целта от дистанция.

Атлетик отговори с няколко бързи удара и спасяване на Лопес след изстрел на Сусаета. Последваха нови добри минути за столичани и пропуски на Пепе и Кедира.

До края на полувремето Атлетик опита да стигне до изравняване, но Сусаета и Ерера не успяха да намерят целта, а Диего Лопес се намеси и при шут на Сан Хосе.

Втората част стартира на малко бавни обороти, но постепенно гостите овладяха инициативата и притиснаха съперника си в търсене на нови попадения.

Бензема и Модрич обаче изтърваха по едно положение преди да дойде 68-ата минута, когато Роналдо засече с глава центриране на Алонсо, удвоявайки аванса на своите.

След това попадение "кралете" продължиха да натискат и в 76-ата минута Роналдо намери Игуаин в малкото наказателно поле, а аржентинецът не сбърка отблизо за крайното 3:0.

След успеха "белия балет" вече имат актив от 68 точки и се намира на 13 зад лидера Барселона, и на 3 пред 3-ия Атлетико (Мадрид).

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс