Манчестър Сити се измъчи с 1:0 срещу Уигън (ВИДЕО)

Тевес бележи победния гол в края, "гражданите" са на 13 точки зад Юнайтед и мач по-малко

Манчестър Сити взе трудна победа с 1:0 над Уигън в 32-ия мач за сезона на двата тима във Висшата лига този сезон. Карлос Тевес вкара късен победен гол за шампионите с красиво изпълнение в края.

Сити е втори с 68 точки. Манчестър Юнайтед направи 2:2 като гост на Уест Хем и има аванс от 13 точки, събирайки 81 на върха. Сити има мач по-малко.

Манчестър Сити и Уигън ще играят във финала за ФА Къп, а днес проведоха официална репетиция.

„Гражданите” проспаха първата част и създадоха няколко добри възможности, но им липсваше устрем и скорост.

Туре намери Агуеро с пас, който елиминира защитата, но арженринецът не успя да си спре топката и вратарят Джоел лови без проблеми.

Агуеро финтира Бойс и Шарнер в 20-ата минута, но точността при удара му изневери.

Малоуни изведе с пета Ди Санто, но Джо Харт спаси очи в очи в 36-ата минута. При контрата Тевес центрира опасно, но нямаше кой да засече.

До почивката „Латикс” играеше по-стегнато и плетеш по-добри комбинации, което доведе до първите недоволни възгласи на „Етихад”.

На почивката Манчини смени Агуеро и пусна Джеко.

Уигън пак беше по-близо до гол, когато Малоуни преодоля Джо Харт, но Лескът изби от голлинията.

Сити продължи да играе слабо и Милнър замени Гарсия.

Четвърт час преди края Туре изведе Джеко, но стражът Джоел спаси удара на босненеца. И Милнър тества вратаря, но той пак отрази.

Измъченият победен гол за „небесносините” дойде в 83-ата минута. Коларов получи на левия фланг, пусна за Тевес на границата на пеналта, аржентинецът се освободи от Шарнер и Гомес, а после намери горния ляв ъгъл и препарира вратаря за 1:0.

В последните минути Сити задържа топката и изчака последния съдийски сигнал, който донесе нови три точки.

„Гражданите” са втори с 68 точки и почти си осигуриха напълно второто място. Уигън остава в зоната на изпадащите с 31 точки на 18-о място.
Официално: Челси привлече 18-годишен нападател от Астън Вила