Манчестър Юнайтед загуби само 2 точки на "Болейн Граунд" с гол от засада (ВИДЕО)

Уест Хем почти запази мястото си във Висшата лига

Уест Хем и Манчестър Юнайтед завършиха 2:2 в среща от Висшата лига на Англия, играна в сряда вечер на „Болейн Граунд”. „Чуковете” на два пъти повеждаха в резултата чрез Ваш Те (16’) и Диаме (55’). „Червените дяволи”, които бяха неубедителни, все успяваха да изравнят – с голове на Валенсия (31’) и Ван Перси (77’). Попадението на последния обаче беше от засада.

Със загубените 2 точки авансът на Манчестър Юнайтед на върха пред градския съперник Сити, който победи Уигън с 1:0, се съкрати до 13, като Юнайтед е и с мач повече 5 кръга преди края. Точката е ценна за Уест Хем, който се изкачи до 11-ото място, събирайки 39, с 8 над опасната зона.

Уест Хем започна по-добре и в 16-ата минута откри резултата след успешно завършена контраатака. Джарвис проби отляво в наказателното поле и центрира за Керъл, който свали топката за Ваш Те. Последният с летящ плонж направи 1:0.

В първия половин час домакините не даваха на „червените дяволи” да ги затруднят по никакъв начин. В 31-ата минута обаче Кагава получи топката от Ван Перси вляво в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас за непокрития Валенсия, за когото не представляваше трудност да я вкара в мрежата за 1:1. Това бе първият гол на еквадореца в последните му 31 мача.

Точно преди почивката Кевин Нолан падна твърде лесно на тревата след съприкосновение с Видич и реферът правилно не посочи бялата точка.

Веднага след подновяването на играта Фил Джоунс пропусна изгоден шанс за обрат. Рууни центрира, Ван Перси свали с глава пред вратарското поле, откъдето Джоунс не успя да засече във вратата, разминавайки се с топката.

Шут на Анди Керъл профуча страховито покрай сглобката преди Уест Хем да стигне до нов аванс. В 55-ата минута Мохамед Диаме се измъкна от Рууни на границата на наказателното поле, отдясно, и с диагонален фалцов шут оплете кълбото в мрежата на безпомощния Де Хеа.

От този момент до края на мача Манчестър Юнайтед беше господар на терена.

В 63-ата минута Гари О’Нийл изчисти топката от голлинията след колеблива изява на вратаря Яяскелайнен при удар на Рууни.

6 минути по-късно стражът се реабилитира и извади удар под гредата на Ван Перси.

Така се стигна до 77-ата минута, когато гостите стигнаха до втори изравнителен гол. Шут на Кагава се удари в двете греди преди Ван Перси да обере паяжините на добавка. Холандецът обаче беше в положение на засада при удара на японеца.

До края Яяскалейнен спаси удар с глава на Ернандес отблизо.