Челси отнесе бандата на Бербатов със снаряда на сезона и два гола на Тери (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бербатов с цял мач, Манолев резерва, капитан Тери се върна с два гола, а Давид Луис отпразнува мач №100 с гол шедьовър

Димитър Бербатов изигра цял мач, а Станислав Манолев остана неизползвана резерва при загубата на Фулъм с 0:3 от европейския шампион Челси в лондонското дерби на „Крейвън Котидж”.

Давид Луис прати снаряд в мрежата на Шварцер, като заби един от най-красивите голове за сезона във Висшата лига, а капитанът Джон Тери се върна в състава и вкара два гола за успеха на „сините”. Така Челси отпразнува мач №600 на Франк Лампард с екипа на клуба и мач №100 за Давид Луис.

Челси се върна на третото място с 61 точки, на една пред Арсенал. Фулъм остава точно на средата - 10-и с 40 точки.

Торес водеше атаката на Челси, а Йол бе избрал офанзиван тактика с Бербатов, Руис, Петрич и Емануелсон в стартовите 11.

В началото домакините бяха по-напористи, но нямаше кой да засече центриране на Ритер. Именно заради Ритер българският национал Станислав Манолев остана на пейката.

Бербатов си спечели овации в 15-ата минута, когато показа удивителна елегантност и лекота, за да измъкне топката между Рамиреш и Торес.

Карагунис стреля силно над гредата в 24-ата минута след добра комбинация.

Челси поведе от нищото след половин час. Еден Азар пусна от тъча за Давид Луис, бразилецът пое и от около 30 метра обра паяжините от горния ляв ъгъл на Шварцер, който не успя да спре снаряда. Голът беше много красив и със сигурност попада сред кандидатите за най-красиво попадение на сезона във Висшата лига.

Емануелсон накара Чех да спасява, а Бербатов опита хитър удар с външен фалц, но топката мина покрай лявата греда.

Челси удвои по най-лесния начин две минути преди почивката. Мата центрира отдясно, Сендерос изпусна Джон Тери и защитникът с глава намери близкия долен ъгъл за 0:2.

Веднага след паузата Челси натисна, въпреки че водеше с два гола, а Торес стреля неточно.

Бербатов и Петрич опитаха да сътворят нещо, но една от редките им акции бе спряна безславно със засада.

Ритер достави отдясно за Петрич, но хърватинът стреля в аут на близката греда.

Карагунис центрира от корнер, Сендерос отклони, а Петрич пропусна от метър пред вратата, като и засадата не скри срама му от собственото изпълнение. При повторенията дори се видя, че ударът на Сендерос влизаше и без добавка, а Петрич се изяви като защитник

Мачът свърши в 71-ата минута. Челси показа, че може да вкарва при положения, които Фулъм изпуска. Торес отклони с глава един корнер и
Джон Тери пак с глава се разписа за втори път и оформи класиката – 0:3.

Това бе 60-и мач за сезона за Челси и играчите на Бенитес усетиха нужда малко да свалят темпото.

Победата върна „сините” на трето място с 61 точки. Челси има точка повече и мач по-малко от Арсенал.

Официално: Челси привлече 18-годишен нападател от Астън Вила