Скромният Евиан изхвърли мултимилионните звезди на ПСЖ за купата (ВИДЕО)

Ибрахимович и Тиаго Силва изпуснаха дузпи след 1:1 за 120 минути

Милионите на ПСЖ бяха удавени в сълзи от скромния тим на Евиан, който се бори за оцеляване в Лига 1. На „Парк де Спорт” в Анеси парижани загубиха с дузпи от Евиан след 1:1 в редовното време и продълженията в четвъртфинал за Купата на Франция.

Карло Анчелоти подходи изключително сериозно към двубоя и заложи на цялата си нападателна мощ – Ибрахимович, Пасторе, Менес, Лавеци влезе като резерва, а само Лукас Моура го нямаше.

ПСЖ поведе с магически гол след 9 минути. Жале овладя дълъг пас към десния фланг, центрира прострелно, Пасторе като на шега си вдигна топката във въздуха и с второто докосване прати под гредата, вратарят докосна леко и топката влезе красиво в мрежата с кандилка за 0:1.

Евиан разочарова гостите минута преди почивката. Сагбо получи отдясно при бърза контра, напредна и много умно избра да не стреля, а да пусне ниско на задната греда за Сабе ркелифа, който засече в празната врата – 1:1.

През второто полувреме Бекъм напусна, за да влезе Лавеци, но гол не падна. Гамейро и Верати се появиха в първото и второто продължение по 15 минути.

В 118-ата минута Тиаго Мота бе изгонен с директен червен картон и дузпите трябваше да определят победителя.

Двете летни попълнения от Милан – Ибрахимович и Тиаго Силва изпуснаха първите две дузпи за ПСЖ, а Евиан вкара 4 поред зад Николас Душе и домакините ликуваха с достигането на полуфинал, който разби мечтите на ПСЖ за купата.