Отборът на Сентръл Коуст Маринърс спечели първа титла в историята си

Това стана, след като тимът победи с 2:0 Уестърн Сидни Уондърърс на финала на А-лигата.

Отборът на Сентръл Коуст Маринърс спечели за първи път титлата в австралийското футболно първенство, след като победи с 2:0 Уестърн Сидни Уондърърс на финала на А-лигата. Холандският защитник Патрик Цванансвайк откри резултата с глава минута преди почивката след центриране от корнер на Майкъл МакГлинчи. Голмайсторът на първенството Дани МакБрийн реши всичко с 19-ото си попадение за сезона в средата на второто полувреме от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джером Поленц в наказателното поле.

Така Сентръл Коуст Маринърс стигна до трофея от четвърти опит след загубите във финалните двубои през 2006, 2008 и 2011 година. Поражението пък беше неприятен удар за дебютанта Уестърн Сидни Уондърърс, който спечели първото място в редовния сезон, а в предишните си 13 мача записа 12 победи и 1 равенство.