Черно море не успя да вземе нищо от Берое и продължава да трепери за мястото си в "А" група (ВИДЕО и СНИМКИ)

Георги Андонов донесе минимален успех на заралии с 1:0

Отборът на Черно море записа 12-а загуба в "А" група, след като днес отстъпи с 0:1 на тима на Берое. Срещата се игра на стадион "Берое" и бе от програмата на 23-ия кръг на родната "А" група.

Въпреки че не заралии им предстои много важен полуфинален реванш за Купата на България срещу Славия през идната седмица, хората на Хубчев не подцениха днешния сблъсък и заслужиха успеха си.

Единственото попадение в мача бе дело на Георги Андонов още в 3-та минута, но като цяло сблъсъкът не бе особено интересен, а положенията пред двете врати бяха доста малко.

Двубоят започна обещаващо, след като още в 3-та минута домакините успяха да излязат напред в резултата. Тогава Георги Андонов засече с глава центриране от корнер на Крумов, за да зарадва около 4000 зрители на стадиона под Aязмото.

5 минути по-късно заралии можех да увеличат аванса си след страхотен пробив на Саюд, който премина като на парад между петима играчи на гостите, навлезе в пеналта и бе повален, кълбото обаче попадна в Атанасов, който опита шут към далечния ъгъл, но не уцели вратата.

След това положение обаче темпото на срещата стана много бавно. Положенията пред двете врати изчезнаха, зачестиха грешките в средата на терена, а играчите на двата тима опитваха да стигнат до гол основно след центрирания от всякакви позиции и изритани топки.

В самия край на полувремето  Камазола шутира от над 30 метра, ала Караджов блокира. Нови голове обаче не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за "зелено-белите".

Втората част стартира с неточен удар с глава на Мартинс, последван от също такъв на Бергонси в ответната атака. В 55-ата минута Божилов пропусна най-доброто положение за Черно море, след като Идалго центрира от десния фланг на главата на нападателя, който отблизо не уцели вратата.

Постепенно обаче мачът навлезе в руслото от първата част - темпото спадна, грешните подавания зачестиха, а чистите голови положения така и не идваха.

В 62-ата минута Саюд намери Каядо в центъра, португалецът стреля, но Китанов спаси. В 74-ата минута пък Каядо получи на левия фланг, елиминира Живко Атанасов и шутира с десния крак, но не можа да намери целта.

До края на мача гостите все пак опитаха някакъв хаотичен натиск, но така и не можа да стигнат до 100-процентова голова възможност пред Караджов и така двубоят завърши с победа с 1:0 за Берое.

13 Локо Сф 23 4 8 11 18:29 -11 20
14 Миньор Пк 23 4 5 14 14:36 -22 17
15 Етър 23 4 4 15 18:53 -35 16
16 Монтана 23 3 4 16 21:39 -18 13