2. Световен футбол
  3. Футболист от Индонезия получи доживотно наказание за удар в лицето на съдия (ВИДЕО)

Пиетер Румаропен нападна съдията в гръб и го повали с удар в лицето

Футболист от Индонезия получи доживотно наказание, след като удари в лицето съдия по време на мач от първенството на страната. Нападателят на Персива Вамена - Пиетер Румаропен получи наказанието от Дисциплинарната комисия на футболната асоциация на Индонезия, която изгледа видеозапис на инцидента и получи доклада на рефера.

Румаропен нападна съдията в гръб и го повали с удар в лицето. Причина за инцидента стана отсъдена дузпа осем минути преди края на двубоя. Мачът бе спрян за 10 минути, след като реферът се оказа с кръв по фланелката и трябваше да получи медицинска помощ. Играчът получи червен картон. Пелита Бандунг Рая победи Персива с 2:1, след като съдията Мухаимин свири дузпа при 1:1.