Локомотив (Мездра) и Орловец (Победа) се класираха за финала в турнира за Купата на Аматьорската лига

Локомотив (Мездра) разби с 4:1 ФК Кюстендил, а Орловец отстрани фаворита Верея след дузпи

Локомотив (Мездра) и Орловец (Победа) ще играят на финала в турнира за Купата на Аматьорската лига. Двата отбора спечелиха днес мачовете си и до дни ръководството на Аматьорската лига трябва да намери терен, който е удобен и за двата отбора за финалния мач.

Локомотив (Мездра) разби с 4:1 ФК Кюстендил, отбор от регионалната лига, на стадиона в столичния квартал Обеля. Николай Цветков вкара два гола за мездренци, а по един добавиха Емил Манолов и Иван Мишев. Отборът на играещия треньор Иван Редовски диктуваше събитията на терена през всичките 90 минути, но до почивката беше напред само с 1:0 след гол на Цветков и пас Цветомир Валериев.

Куриозното е, че отборът от Мездра вчера беше изваден от първенството на Северозападната В група по нареждане на ФИФА заради дългове към полския футболист Дамян Рачка, но от стария и фалирал футболен клуб. Ръководството на клуба от Мездра обжалва неуспешно това решение, а вече е решено да стигне и до съд. Така макар и изваден от първенството, отборът от Мездра продължава за Купата на АФЛ и ще играе финал.

Футболистите трябва да чакат без мачове финалната среща, която ще се играе през март.

В другата полуфинална среща на стадиона в Търговище соченият за фаворит Верея (Стара Загора) отпадна след изпълнение на дузпи от Орловец от добричкото село Победа. След 0:0 в редовното време се стигна до дузпи. При първите пет опита двата отбора вкараха по две, а след това Орловец би с 5:4 и отива на финал.

Турнир за Купата на аматьорската лига, полуфинали:
в София, на стадиона в Обеля:
Локомотив 1929 (Мездра) - Кюстендил (Кюстендил) 4:1

в Търговище, ст."Димитър Бурков":
Орловец 2008 (Победа) - Верея (Стара Загора) 0:0 в редовното време, 5:4 при дузпите