Бенфика се отърва само с минимална загуба от Фененрбахче в Истанбул (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Фенерите" спечелиха с 1:0, но изпуснаха дузпа и удариха три греди, "орлите" имат шансове на реванша

Фенербахче взе ценен аванс срещу Бенфика в полуфиналите на Лига Европа и спечели на свой терен в Истанбул с 1:0 в първия мач. Централният бранител Егемен Коркмаз се превърна в герой и вкара гола на победата през втората част, но турският гранд надигра съперника по всички параграфи и може да съжалява, че спечели само с един гол разлика.

"Фенерите" удариха три греди и изпуснаха дузпа, а Бенфика веднъж също нацели греда.

На „Шюкрю Сарачоглу” в Истанбул феновете на домакините създадоха чудесна атмосфера и направиха мача ад за гостите, като при всяко разиграване на Бенфика мощно освиркваха.

Кардосо бе блокиран от двама бранители в началото, а Аймар стреля над вратата на домакините.

Уебо намери Муса Соу, но сенегалецът прати покрай целта на първа греда при първата добра ситуация за „жълто-черните”.

Дирк Кайт центрира добре, Соу насочи отлично към горния десен ъгъл и елиминира Артур Мораес, но топката нацели горната греда. Холандецът даде ново страхотно центриране, но Коркмаз прати право в тялото на вратаря.

Фенербахче получи спорна дузпа в 45-ата минута. Гьокхан Гонул бе задържан от Ола Джон и съдията от Хърватия Милорад Мажич даде дузпа за турския тим. Кристиан Барони застана зад топката, но нацели лявата греда на Артур и Бенфика се отърва сух с 0:0 на почивката.

Веднага след сигнала за край на първата част Барони се разплака заради пропусната дузпа, а целият отбор на Фенербахче се събра да го утешава.

Барони изтри сълзите и накара Артур да спасява веднага след почивката, а стражът изби веднага след това и шут на Мейрелеш.

Дирк Кайт си освободи място в 51-ата минута и елегантно прати към далечния ъгъл, но за трети път гредата спаси Бенфика, а Артур попречи на Соу да добие и лови пред него.

Кардосо опита нестандартен удар от 25 метра, но Волкан спаси. Дойде ред и „орлите” да ударят греда. Резервата Гайтан, който замени Аймар, опита удар също от дистанция, но кълбото облиза гредата и излезе в аут.

След три греди Фенербахче стигна до много странен победен гол. След центриране от корнер парагваецът Мелгарехо неориентирано с глава върна към вратата на своя тим, а на лявата греда Егемен Коркмаз засече във вратата.

Жардел изби около голлинията и за първи път се видя ползата от реферите на голлинията. Допълнителният съдия беше точно намясто и видя, че топката е минала голлинията, а главният рефер зачете гол за Фенербахче – 1:0 в 72-ата минута.

До края домакините бяха доволни да бранят преднината си и Бенфика не успя да създаде чисто положение за гол в последните минути.

Реваншът в Португалия е след седмица на 2 май.

Фенербахче - Бенфика 1:0
1:0 Коркмаз '72