Попето се разписа при равенство на Кубан срещу Зенит (ВИДЕО)

Мачът между Кубан Краснодар и Зенит Санкт Петербург завърши наравно 2:2

Кубан Краснодар и Зенит Санкт Петербург завършиха наравно 2:2 в мач от 26-ия кръг на руската Премиер лига. Двубоят се игра на стадион „Кубан” в Краснодар, а едно от попаденията за домакините бе дело на българския национал Ивелин Попов. Българинът започна като титуляр и остана на терена до 67-ата минута, когато бе заменен.

Иначе двубоят започна по-добре за Зенит. Руският шампион откри резултата в 6-ата минута с гол на Константин Зирянов. В средата на първото полувреме обаче Кубан успя да възстанови равенството. Даниел Никулае отбеляза за 1:1 в 23-ата минута със страхотен удар.

В 30-ата минута Кубан поведе с 2:1. Ивелин Попов бе изведен на чиста позиция и излезе сам срещу Вячеслав Малафеев, като първоначално не успя да преодолее вратаря на гостите, но впоследствие кълбото се върна у нападателя и той го вкара в мрежата.

Зенит отбеляза второ попадение в 66-ата минута, а негов автор бе Дани. При резултат 2:2 дойде и последният съдийски сигнал.

След това равенство Зенит остава на 2-ото място в класирането с 54 точки, като има 3 по-малко от лидера ЦСКА Москва, който е с мач по-малко. Кубан е 8-ми с 41 точки.

Официално: Българин преподписа с Байерн