Само победа дели Дунав от титлата в НБЛ

Момичетата на Георги Божков победиха Нефтохимик с 81:68 и поведоха в серията с 2:1

Дунав 8806 е само на една победа от спечелването на шампионската титла в Националната баскетболна лига при жените. Момичетата на Георги Божков победиха Нефтохимик 2010 с 81:68 точки и вече водят с 2:1 успеха.

Гостите от Бургас бяха по-активни в първата част и в края й имаха преднина от 5 точки - 13:18. Дунавки успяха да изравнят резултата 4 минути след началото на втората част - 20:20, а преди почивката успяха да поведат с 4 точки - 32:28.

Две минути след началото на третата четвърт домакините имаха преднина вече от 12 точки - 42:30, а три минути преди края й водеха с 50:35. След това бургазлийки намалиха разликата на 9 точки - 56:47. В последната четвърт дунавки успяха да запазят преднината си и заслужено да победят в мача с 81:68.

Най-резултатна за Дунав бе Кристина Сантяго с дабъл-дабъл от 28 точки и 17 борби. Радостина Димитрова пък добави 13 точки. За гостите Вийве Кай Ребане реализира 20 точки.

Четвъртата среща е в сряда (1 май) от 18:00 часа в Русе. При успех на домакините, Дунав ще запише дубъл през сезона, след като вече спечели и купата на България.
Случи се: ЛА Лейкърс избра сина на ЛеБрон Джеймс в Драфт 2024

Брони Джеймс беше избран под номер 55 от "езерняците"

ИЗВЪНРЕДНО: Везенков отива в Торонто?