Шиникова отпадна рано във Вийзбаден

Българката загуби в два сета от представителка на домакините

Българката Изабелла Шиникова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в германския град Вийзбаден с награден фонд 25 хиляди долара. Квалификантката Шиникова загуби от поставената под номер 4 представителка на домакините Дина Пфиценмайер с 2:6, 2:6 за 67 минути.

21-годишната българка започна лошо срещата и допусна ранно изоставане от 0:4, което се оказа решаващо за изхода на първия сет. Във втората част Пфиценмайер продължи на доминира. Германката поведе с 3:1, след което спечели последните три гейма в мача, за да триумфира.

Шиникова все пак си осигури 1 точка за класацията на WТА и 228 долара. Българката продължава в надпреварата на двойки, където заедно с френската й партньорка Миртий Жорж се класираха за четвъртфиналите.