Етър едва не повлече Ботев (Вр) към "Б" група (ВИДЕО)

Врачани се спасиха с втори гол от дузпа в края

Ботев (Враца) спечели драматична победа с 2:1 над интенационалния и мистериозен тим на Етър 1924. Успехът за домакините дойде след точно изпълнение на две дузпи от страна на Андрей Атанасов (13’) и капитана Илия Илиев (83’). За Етър точен за 1:1 през второто полувреме беше Шайесте (60’).

През първата част домакините бяха пълен господар на терена и освен откриващото попадение, треснаха и две греди - чрез Цветелин Тонев и голмайстора Андрей Атанасов. През втората част Етър се хвърли в атака и успя да изравни, като дори пропусна да обърне развоя на резултата. Гостите изразиха претенции за неотсъдена дузпа. Втора такава обаче получиха врачани и ветеранът Илиев донесе ценните три точки за тима на Тони Здравков

С тях врачани се изравниха с Локомотив (Сф) на ръба на опасната зона – по 24 точки, но „железничарите” имат по-добри показатели и заемат по-горното 12-о място. Етър остана на 15-ата позиция с едва 16 точки.

Ботев (Вр) овладя изцяло инициативата от самото начало, докато гостите от Етър почти не стигаха наказателното поле на домакините. В 12-ата минута врачани откриха резултата с гол от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кастелана при мощен удар на Илия Илиев. Зад топката застана Андрей Атанасов, за да изведе своите напред с точно изпълнение.

В 20-ата минута центриране на Цветелин Тонев кацна на напречната греда, а в 34-ата шут на Андрей Атанасов срещна страничния стълб.

В 35-ата минута Етър стигна до гол, но той не беше признат заради грубо нарушение на вкаралия топката в мрежата Шайесте срещу Куанг. Бранителят получи тежка травма и бе откаран в болница.

През второто полувреме Етър направи необходимите корекции с включването на Жозеф и Любенов, и гостите стигнаха до голови ситуации. Първо в 57-ата минута Саидходжа, останал сам срещу вратаря Митов, се сблъска с него, но реферът не посочи бялата точка.

Все пак „виолетовите” успяха да изравнят. След бърза контраатака Шайесте се озова очи в очи с вратаря Митов и с лекота го преодоля за 1:1.

Резервата Жозеф пропусна 100-процентово положение за Етър в 73-ата минута, когато с глава стреля на сантиметри от гредата.

В 82-ата минута Ботев получи право на втора дузпа, след като отново футболист на Етър игра с ръка в наказателното си поле. Жозеф спря топката при центриране на Николай Христов и главният съдия посочи бялата точка. Точен за крайното 2:1 беше ветеранът Илия Илиев.