Селта спаси точката с Билбао в края

Двата тима завършиха 1:1 на "Балайдос"

Отборът на Селта спечели ценна точка в битката си за оцеляване, след като тази вечер завърши наравно 1:1 с тима на Атлетик Билбао. Срещата се игра на стадион "Балайдос" и бе от програмата на 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна с отлична възможност за баските, които още в 11-ата минута можеха да излязат напред в резултата, след като Сан Хосе засече центриране на Сусаета от корнер, но топката срещна гредата.

Последваха минути на надмощие за домакините, за които пропуски направиха Лопес, Обиня, Вила и Аспас.

Така дойде 42-ата минута, когато при една бърза атака Адуриц центрира в малкия пеналт на Селта, където Де Маркос засече за 1:0.

Втората част стартира с натиск на галисийци, които се стремяха да се върнат в мача, но Фернандес и Аспас изтърваха от изгодни позиции.

С пропуски за Билбао пък се отчетоха Ибай Гомес и Адуриц. В 84-ата минута обаче Аспас бе намерен в пеналта на гостите и с левия крак препарира Ирайсос за крайното 1:1.

След равенството Селта се изкачи на 17-о място във временното класиране с актив от 31 точки, колкото има и 18-ят Ла Коруня. Гранада пък е само на точка на тима от Виго. Баските от своя страна са 14-и с 37 точки.