2. - Българи в чужбина
  3. Попето носи победа на Кубан Краснодар в Русия (ВИДЕО)

Попето носи победа на Кубан Краснодар в Русия (ВИДЕО)

Отборът на българският нападател се наложи с 2:0 като гост на Ростов

Отборът на Кубан Краснодар победи като гост Ростов с 2:0 в мач от 27-ия кръг на шампионата на Русия, а герой на мача стана нападателят на българския национален отбор Ивелин Попов.

В 48-ата минута при атака на гостите от Краснодар топката попадна в Ивелин Попов, който бе пазен от двама защитници на ростовчани, но успя от движение да изпрати топката в мрежата на вратаря на домакините Стипе Плетикоса - 1:0 за Кубан. Попето изрази бурно радостта си след отбелязания гол и получи жълт картон.

В 56-ата минута полузащитникът Алексей Йонов преодоля двама защитници на Ростов и подаде на Ивелин Попов, който от точката на дузпата отново изпрати топката в мрежата на Плетикоса - 2:0 за Кубан.

В 67-ата минута Попето можеше да направи хеттрик само за 19 минути игра - българският нападател излезе сам срещу хърватския вратар Стипе Плетикоса, но стреля малко несериозно и Плетикоса лесно хвана топката. В 78-ата минута Ивелин Попов бе сменен от Артур Тлисов.

Със спечелените три точки отборът на Кубан излезе на пето място във временното класиране на руското първенство с 44 точки. Лидер е ЦСКА Москва - 60 точки, следван от Зенит - 54 точки и мач по-малко, Анжи - 47 точки и мач по-малко, Спартак Москва - 44 точки.