ЦСКА се върна в тройката след 1:0 над Ботев, феновете бойкотираха "червените" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Единственият гол бе дело на Марсиньо в 51-ата минута след рикошет

Отборът на ЦСКА постигна изключително важна победа в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Ботев (Пловдив). Срещата се игра на стадион "Българска армия" и бе от програмата на 25-ия кръг на родната "А" група.

Любопитното бе, че феновете на ЦСКА бойкотираха отбора след загубата от Левски с 1:2 в последния кръг. На стадион "Българска армия" присъстваха около 3000 зрители, 2000 от които привърженици на "канарите", които създадоха домакинска атмосфера за своите в София.

ФОТОГАЛЕРИЯ СЪС СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Мачът започна много равностойно, като двата тима се захапаха в центъра на терена от самото начало. Положенията през първата част не бяха никак много, като двата тима разчитаха основно на центрирания, за да затруднят съперника.

В 17-ата минута Иван Цветков бе изведен в наказателното поле и разстреля Черни, но бе отсъдена засада. На повторенията обаче останаха съмнения, че капитанът на Ботев е в редовна позиция.

120 секунди по-късно Присо проби добре по десния фланг и намери Марсиньо пред наказателното поле, той стреля силно, но топката рикошира в Спрокел и излезе в корнер, от който не произлезе нищо опасно.

Следващата интересна ситуация дойде в 38-ата минута, когато Борис Галчев шутира силно от далечна дистанция, ала Черни внимаваше и спаси.

В последните 2 минути на полувремето "армейците" имаха две изгодни положения за гол, които обаче пропиляха. Първо Присо навлезе в пеналта отдясно и шутира мощно, но Стаховяк спаси. В добавеното от съдията продължение пък, Марсиньо намери Присо на десния фланг, той опита да му върне в наказателното поле, но пасът дойде дълъг само за крачка и стражът на Ботев улови.

Втората част започна с добра възможност за пловдивчани, след като Станислав Костов бе намерен непокрит пред наказателното поле на ЦСКА, навлезе в пеналта, но вместо да стреля опита да подаде на Цветков, но сбърка с паса.

Така дойде 51-ата минута, когато Бандаловски подаде за Саша в центъра, който продължи за Марсиньо пред пеналта, той си нагласи и шутира мощно с левия крак, кълбото рикошира в тялото на Перейра и влетя в долния ляв ъгъл на Стаховяк за 1:0.

В 59-ата минута пък, централният бранител на "червените" Венцислав Василев получи травма и бе заменен от Ангел Грънчов.

Като цяло обаче темпото през това второ полувреме бе доста бавно, а "канарите" така и не успяха да разгърнат потенциала си, като се запомни само един опасен изстрел на  Костов от около 20 метра, който преминава встрани от вратата на Черни.

В 72-ата минута пък Галчев центрира меко от фаул в пеналта на ЦСКА, където Цветков засече в мрежата, но е бил в положение на засада.

180 секунди по-късно втори футболист на ЦСКА получи контузия. Тогава Присо застъпи лошо една топка и получи наглед тежка травма в коляното.

До края на мача "канарите" така и не съумяха да наложат натиск или да създадат някое чисто голово положение и в крайна сметка загубиха срещата с 0:1.

След успеха "армейците" се върнаха на 3-о място във временното класиране, като вече имат актив от 51 точки, на 1 пред Ботев, който е 4-и.

13 Ботев Вр 25 6 6 13 16:40 -24 24
14 Миньор Пк 25 5 5 15 19:40 -21 20
15 Етър 25 4 4 17 19:58 -39 16
16 Монтана 25 3 4 18 23:44 -21 13