Хофе шокира Вердер в края за 2:2 (ВИДЕО)

Хановер и Майнц също направиха 2:2, Щутгарт падна от опашкаря (ВИДЕО)

Отборът на Вердер (Бремен) записа 11-и пореден мач без победа, след като днес изпусна успеха в края срещу Хофенхайм, завършвайки наравно 2:2. Срещата се игра на "Везерщадион" и бе от програмата на 32-ия кръг на първа Бундеслига.

Двубоят бе директен сблъсък между отбора, борещи се за оцеляване, като домакините имаха превес през по-голямата част от срещата и откриха резултата още във 2-та минута, когато Хунт бе точен от дузпа.

Натискът на Вердер продължи и в 24-ата минута Де Бруин удвои аванса на своите.

Евентуалният успех за домакините щеше да означава почти сигурен край на борбата им за оцеляване, докато Хофе щеше да остане с илюзорни шансове за спасение.

Гостите обаче се съвзеха в самия край, когато натиснаха здраво и в 85-ата минута Салихович намери Шиплок на добра позиция, а той преодоля Миелитц, връщайки Хофе в мача.

В даденото от съдията продължение драмата стана пълна, след като Шиплок вкара изравнителен гол, оформяйки крайното 2:2.

В друг мач от този 32-и кръг в германския елит, изпадналият вече Гройтер Фюрт шокира като гост Щутгарт с 2:0.

Сакай си отбеляза автогол в 51-ата минута, а крайното 2:0 оформи Аземи в 89-ата след асистенция на Приб.

Тимовете на Хановер и Майнц пък пропуснаха да се върнат в борбата за класиране за Лига Европа, след като не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 на стадион "АВД Арена".

Гостите от Майнц откриха резултат в 21-ата минута чрез Мюлер, но Собиех изравни в 36-ата.

През втората част Хановер заигра по-добре и в 70-ата минута Диуф бе точен за 2:1, но 9 по-късно Мюлер оформи крайното 2:2 и погреба евроамбициите на домакините. Те пък доиграха срещата с човек по-малко, след като Шулц получи втори жълт картон в 65-ата минута.