Локомотив не даде Пловдив на Ботев и спъна "канарите" за Европа (СНИМКИ+ВИДЕО)

Двата тима завършиха нарaвно 0:0 пред 18 хиляди на "Колежа"

Отборът на Ботев (Пловдив) направи нова грешна стъпка в по пътя си към класиране за евротурнирите догодина, след като завърши 0:0 в голямото дерби на Пловдив срещу Локомотив. Срещата се игра на стадион "Христо Ботев" пред около 18 хиляди фенове, които създадоха уникална атмосфера, като бе от програмата на 27-ия кръг на родната "А" група.

Като цяло "канарите" бяха малко по-активният тим в този иначе равностоен мач, но така и не съумяха да намерят път към мрежата на гостите.

Мачът започна с по-добра и активна игра на домакините, докато "черно-белите" бяха прибрани компактно в половината си и чакаха възможностите си на контраатака. Още в 4-та минута Неделев стреля много опасно от фаул, но Господинов се разтегна добре и спаси.

9 минути след това Педро бе намерен в лявата част на наказателното поле от Цветков, шутира изненадващо и мощно към вратата, но Господинов показа страхотен рефлекс и спаси.

Постепенно гостите съумяха да отбият домакинския натиск и изнесоха играта в централната част на терена, но все пак положенията отново бяха пред тяхната врата.

В 30-ата минута Огнянов навлезе в пеналта на гостите с невероятен финт и подаде остро за Цветков, но Марков изчисти пред нападателя. Топката обаче попадна в Неделев, който опита късмета си от границата на наказателното поле, ала ударът му прелетя над вратата.

В 36-ата минута обаче, Маламов проби бързо по лявото крило, подаде за Златински пред пеналта, той елегантно изведе Абушев очи в очи със Стаховяк, но крилото на Локомотив засече слабо топката и вратарят на Ботев улови.

180 секунди по-късно Неделев излезе сам срещу Господинов след хубаво двойно подаване с Огнянов, но в последния момент балансът му бе нарушен от Ферарес и любимецът на феновете на "канарите" шутира встрани от целта.

До края на полувремето попадения не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част отново стартира с натиск на "канарите" и хубава възможност за Иван Цветков, който обаче не успя да уцели вратата на Господинов.

Както и през първото полувреме обаче темпото отново спадна след началните минути, въпреки че "канарите" продължаваха да изглеждат малко по-активни.

В 63-ата минута Неделев опита късмета си от фаул, но както и през първата част Господинов спаси. 4 минути по-късно Абушев проби по дясното крило и центрира ниско, топката стигна до Златински, който шутира по диагонала с левия крак, ала Стаховяк спаси.

В последните 20 минути "канарите" опитаха финален натиск, а в 72-ата Цветков намери Неделев пред пеналта на Локомотив, юношата на Ботев стреля много опасно, но след рикошет кълбото излезе от пределите на терена.

Последваха минути на затишие преди да дойде 82-ата, когато "канарите" изтърваха най-добрата си възможност в мача. Тогава Вандер проби бързо по лявото крило, стигна до атулинията и върна за Огнянов около точката на дузпата, той не успя да овладее в първия момент, все пак опита удар, но той бе много слаб и излезе в аут.

Натискът на Ботев продължваше и в 85-ата минута Иршак опита късмета си от средна дистанция, но стреля в аут. 180 секунди по-късно пък, хубаво двойно подаване между Неделев и Спрокел завърши с неточен удар на българина.

До края на мача гол не падна и така Ботев и Локомотив завършиха наравно 0:0 в 92-ото пловдивско дерби в "А" група.

След равенството Ботев остава на 4-о място във временното класиране с актив от 51 точки, на 3 зад 3-ия ЦСКА. Гостите от Локомотив пък са 7-и с 36 точки.

13 Локо Сф 26 5 10 11 22:32 -10 25
14 Миньор Пк 26 5 5 16 20:42 -22 20
15 Етър 26 4 4 18 20:63 -43 16
16 Монтана 26 3 4 19 24:47 -23 13