Интригата за топ 4 остава жива след 2:2 между Челси и Тотнъм (ВИДЕО)

Сблъсъкът на "Стамфорд Бридж" завърши без победител

Челси и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в отложен мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Срещата се игра на стадион „Стамфорд Бридж” в Лондон. Оскар откри за домакините в 11-ата минута, но в 26-ата Емануел Адебайор отбеляза за 1:1. Челси поведе с 2:1 В 39-ата минута с попадение на Рамирес, а при този резултат дойде и краят на първото полувреме. През втората част обаче Тотнъм отбеляза още един гол – Гилфи Сигурдсон отбеляза за крайното 2:2 в 80-ата минута. Така срещата завърши без победител.

Един от първите по-интересни моменти в мача бе в 7-ата минута, когато Хуан Мата отправи изстрел към Уго Лорис, но кълбото премина над вратата. Само 4 минути по-късно домакините успяха да открият резултата. Хуан Мата центрира кълбото от корнер, а Гари Кейхил го отклони с глава, след което Оскар от близко разстояние го довкара в мрежата на гостите. Тотнъм опита да бързо да се върне в мача, а в 15-ата минута Люис Холтби стреля към Петър Чех, но топката не намери рамките на вратата.

Челси обаче можеше да достигне до втори гол в 16-ата минута, след като Сезар Аспиликуета намери Хуан Мата в наказателното поле, а той засече добре, но кълбото премина над напречната греда. В средата на първата част Еден Азар отправи опасен изстрел, но Майкъл Доусън блокира с глава и изчисти в корнер.

Тотнъм възстанови равенството в 26-ата минута. Точен за 1:1 бе Емануел Адебайор, който с удар от границата на наказателното поле прати кълбото неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Петър Чех. Десетина минути по-късно Ян Вертонген намери със страхотен пас в наказателното поле Емануел Адебайор, който засече кълбото, но то премина високо над напречния стълб.

В 39-ата минута Челси достигна до втори гол. Фернандо Торес намери с чудесно подаване Рамирес, който със страхотен и силен изстрел направи безпомощен Уго Лорис. Малко преди края на първата част Кайл Уокър стреля от 15-ина метра, но топката прелетя покрай лявата греда. В последната 45 минута удар на Оскар бе спасен от Уго Лорис, а в добавеното време Скот Паркър отправи неточен изстрел.

В началните минути след почивката удар с глава на Фернандо Торес бе спасен без проблеми от Уго Лорис, а малко след тази ситуация Сезар Аспиликуета бе близко до гол, но след изстрела му кълбото премина над горната греда. Еден Азар също имаше шанс да отбележи, но от 7-8 метра не намери рамките на вратата.

Точно когато изтичаше час игра от началото на двубоя Хуан Мата бе изведен на чиста позиция, сам срещу Уго Лорис, след което реши да комбинира с Рамирес, който обаче се подхлъзна точно преди да нанесе удар и опасността отмина. Ян Вертонген пък можеше да изравни за „шпорите”, но прати кълбото в аут, след като засече центриране в наказателното поле на Петър Чех. Удар на Клинт Демпси пък бе блокиран от Бранислав Иванович. Давид Луис изпълни пряк свободен удар за Челси, но прати топката право в ръцете на Уго Лорис.

Тотнъм успя да възстанови равенството в 80-ата минута – Беноа Асу-Екото намери Емануел Адебайор, който подаде технично към Гилфи Сигурдсон, а той с много хубав удар прати кълбото в левия ъгъл на вратата за 2:2. При ситуацията останаха съмнения за засада на Адебайор след паса на Асу-Екото, но такава не бе отсъдена и голът бе факт. Малко след като резултатът стана 2:2, Адебайор бе изведен на чиста позиция, но бе отсъдена засада, като в този случай пък имаше въпросителни дали е имало такава.

До края на срещата Тотнъм имаше няколко добри възможности за отбелязване на гол. Гарет Бейл се отчете със силен изстрел, но топката излезе в аут. В 1-ата минута от добавеното време Клинт Демпси стреля от малък ъгъл по земята, но Петър Чех се справи. Почти веднага след това Гарет Бейл изпълни пряк свободен удар за Тотнъм, но кълбото попадна право в ръцете на вратаря на Челси. Така последният съдийски сигнал дойде при резултат 2:2.

След това равенство Челси остава на 3-ата позиция и вече има 69 точки. Тотнъм остава 5-ти, но вече е с 66 точки. Арсенал заема четвъртото място и има 67 точки.

Челси 2:2 Тотнъм
11’ 1:0 Оскар
26’ 1:1 Адебайор
39’ 2:1 Рамирес
80’ 2:2 Сигурдсон

Състави:

Челси: Чех, Иванович, Коул, Кейхил, Аспиликуета, Луис, Рамирес, Мата, Оскар (Бенаюн 84’), Азар (Моузес 73’), Торес;

Тотнъм: Лорис, Вертонген, Доусън, Уокър, Асу-Екото, Хъдълстоун, Ленън (Сигурдсон 62’), Паркър, Бейл, Холтби (Демпси 70’), Адебайор.