Фиорентина почти изхвърли Сиена от елита и съхрани шансове за ШЛ (ВИДЕО)

Удинезе окупира 5-о място и засили Палермо към Серия "Б"

Отборът на Фиорентина продължава с преследването на 3-ия Милан, след като тази вечер се наложи с 1:0 над тима на Сиена и по този начин почти изхвърли "морските кончета" от елита. Срещата се игра на стадион "Артемио Франки" и бе от програмата на 36-ия кръг на италианската Серия "А".

Единственото попадение в срещата бе дело на Родригес в 14-ата минута, а това бе 4-о поредно поражение за "бианконерите".

Така те се нуждаят от чудо, за да останат в Серия "А", след като изостават на 6 точки от 17-ия Дженоа и на 2 от 18-ия Палермо, като до края остават 2 кръга. Единствената причина Сиена да не е изпаднала със сигурност са по-добрите показатели в преките двубои с "грифоните". Така при евентуални две загуби на Палермо и Дженоа до края и две победи за "морските кончета", то те ще съумеят да останат в елита.

От своя страна "виолетовите" са на 4 точки зад 3-то място, което дава право на участие в Шампионската лига догодина.

Палермо - Удинезе 2:3

В друг вълнуващ мач от този 36-и кръг на калчото, игран на стадион "Ренцо Барбера", борещият се за оцеляване Палермо затъва все по-надълбоко, след като падна от претендента за място в Лига Европа - Удинезе, с 2:3.

"Зебрите", които се намират в страхотна серия от вече 6 поредни победи, излязоха напред в резултата още в 10-ата минута, когато точен бе Муриел, но в 34-ата Миколи възстанови статуквото от дузпа.

През втората част "фриуланите" започнаха по-активно и в 64-ата минута Ангела бе намерен на изгодна позиция от Ди Натале и отбеляза за 2:1, но в 81-ата Ернандес отново изравни - 2:2. Само 120 секунди по-късно обаче Бенатиа се превърна в герой за гостите, оформяйки крайното 3:2.

Така "зебрите" изместиха Рома от 5-о място и вече са в зона "Лига Европа", докато сицилианци са на цели 4 точки от спасителния бряг и изпадането изглежда все по-вероятно за тях.

Сампдория - Катания 1:1

Отборът на Сампдория си осигури оставането в елита и през следващия сезон след домакинско равенство 1:1 Катания.

Де Силвестри изведе "моряците" напред в 36-ата минута, а крайното 1:1 оформи Споли в 68-ата.

С точката Дория стана недостижима от 18-ия Палермо, който 2 кръга преди края е на 7 точки зад Самп.

Торино - Дженоа 0:0

На стадион "Олимпико" в Торино пък, едноименният местен тим извъртя скучно 0:0 с отбора на Дженоа в пряка битка за оцеляване между двата тима.

След хикса "биковете" са на 5 точки пред Палермо, докато "грифоните" са на 4 пред сицилианците и на 6 пред Сиена.

Каляри - Парма 0:1

В мач без значение, игран на стадион "Нерео Роко", съставът на Парма победи този на Каляри с 1:0 с попадение на Роси в 80-ата минута.