Левски мина успешно и през Враца (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините“ с поредна стъпка към титлата 3:1 срещу борещият се за оставане Ботев

Левски победи Ботев Враца с 3:1 в среща от 27-ия кръг на „А“ група. „Сините“ спечелиха гостуването си с дузпа, отбелязана от Гари Родригес в 74-ата минута и гол на Жоао Силва в самия край на срещата.

Другите попадения в двубоя паднаха през първата част, като дори домакините от Враца поведоха, чрез Андрей Атанасов в 33-ата, но загубиха преднината  си само за минута след гол на Де Карвальо. Николай Митов и играчите му отново ще бъдат лидери в „А“ група, поне до утре, докато тези на Тони Здравков все още ще треперят за оставането си в елита.

Срещата започна равностойно, като в началните минути Ботев Враца бе по-добрият тим на терена. Домакините първи стигнаха до добра възможност, но Атанасов я пропусна.

С оглед на началните минути врачани логично поведоха. В 33-ата минута Илия Илиев изпълни много добре свободен удар от над 30 метра. Мишо Иванов се намеси неубедително и изби топката в краката на Андрей Атанасов, който не пропусна да се разпише при втората си възможност – 1:0.

Левски върна гола само минута по-късно. Базил Де Карвальо се пребори с Жайро за една висока топката, комбинира с Йорданов и оставайки очи в очи с Христо Митов, не сбърка за 1:1. При попадението останаха впечатления за нарушение на Де Карвальо срещу Жайро.

До края на първата част „сините“ останаха по-силният отбор на терена, но не реализираха по0добрата си игра. Второто започна с натиск на Левски. Играчите на Митов не спираха да атакуват, като голмайсторът Де Кравальо бе заменен на почивката от Жоао Силва.

Именно португалецът изпусна най-сериозната възможност в 59-ата минута. Нападателят бе оставен от отбраната на Ботев и оста на очи в очи с Митов, но не си поведе добре топката и тя излезе в аут.

В 74-ата минута Левски стигна до гол. Илиян Йорданов центрира в наказателното поле на Ботев и Николай Маринов игра с ръка, а съдията Стоян Денев свири дузпа и показа жълт картон на играча на домакините. Холандецът Гари Родригес стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Митов и направи резултата 1:2.

До края на срещата „сините“ останаха по-силният отбор. Последният гол падна в добавеното време на срещата. Вратарят на Ботев Враца бе излязъл за един корнер в последните секунди на двубоя, сините изчистиха, а Гари Родригес пробяга целия терен срещу празната врата на Ботев. Холандецът подаде към Силва без да се поколебае и португалецът вкара за 1:3.

Левски отново оглавява „А“ група, поне до утре, когато Лудогорец играе със Славия. „Сините“ имат 64 точки – 1 повече от шампионите от Разград. Ботев продължава да мисли за спасението си в елита на България. Врачани имат 27 точки и са над чертата след неуспеха на Локо София срещу Пирин Гоце Делчев.