Столичният Локомотив тръгна към "Б" група след загуба от Пирин (ГД) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът от Гоце Делчев спечели с 1:0 срещу "железничарите" на стадион "Българска армия"

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) се наложи с 1:0 над Локомотив (София) в среща от 27-ия кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на стадион „Българска армия”, а единственото попадение в срещата бе дело на Веселин Марчев в 42-ата минута.

„Железничарите” имаха добра възможност да открият резултата в 16-ата минута, когато Румен Трифонов подаде към Маркиньос, който пък пропусна кълбото за Димитър Илиев, а той нанесе удар към вратата на гостите, но топката премина покрай лявата греда и излезе в аут. Десетина минути по-късно Бранеков намери Писаров, който преодоля двама футболисти в зелено, след което центрира към Павлов, а той нанесе удар, но кълбото премина покрай дясната греда.

Малко след като изтече половин час игра от началото на мача, Маркиньос центрира от свободен удар ниско по тревата, получи се разбъркване, Бранеков стреля от 2 метра, а топката срещна тялото на плонжиралия вратар Ангел Юсев и голът беше предотвратен.

Локомотив имаше отлична възможност да открие в 39-ата минута - Писаров центрира остро към пеналта към Павлов, топката се отби от крака на Гуцев, извиси се над напречната греда и след това рязко падна под нея, като застрашително влизаше в мрежата, тупна пред голлинията, след което Дреновички изби.

Пирин (Гоце Делчев) успя да отбележи гол в 42-ата минута. Марчев получи топка от дълбочина от Лазаров и навлезе в наказателното поле на Локомотив, напредна два метра и с хубав удар в долния ляв ъгъл направи резултата 1:0.

До почивката Локомотив се опита да изравни и в 44-ата минута бе много близко до това да реализира попадение. Маркиньос центрира кълбото, а топката попадна на главата на Бранеков, който я насочи към влизащия на скорост Димитър Илиев, а той я засече с глава, след което кълбото срещна напречната греда. В добавеното време на първата част Маркиньос центрира от свободен удар, Бранеков нанесе много силен удар, а от самата голлиния вратарят Юсев изби кълбото и притичалият Пиргов изчисти. Така след 45 минути игра Пирин (Гоце Делчев) водеше срещу Локомотив (София) с 1:0.

В началото на втората част Локомотив достигна до две добри ситуации за отбелязване на гол. Първо Искрен Писаров беше фаулиран, Маркиньос изпълни прекия свободен удар, като подаде към Бибишков, който навлезе в наказателното поле и стреля силно, но кълбото премина покрай дясната греда. Малко след това Румен Трифонов центрира в наказателното поле, където Искрен Писаров стреля силно с глава, но топката премина покрай лявата греда.

Последваха няколко добри възможности за Пирин. В 51-ата минута топката бе центрирана от корнер в наказателното поле, където Витанов я насочи към Коцев, а той нанесе силен удар с глава, но кълбото премина над напречната греда. Марчев нанесе неточен изстрел, а малко след това се стигна до добра възможности за гостите - Драги Коцев стреля към вратата, а Митрев успява да изчисти. След това обаче кълбото попадна в Петър Лазаров, който от дъгата на наказателното поле нанесе страхотен удар и топката като по чудо не влезе във вратата на Локомотив.

В 58-ата минута Маркиньос намери Бибишков, който с летящ плонж нанесе силен удар, но от самата голлиния Фиданин изчисти в корнер. Последва и удар с глава на Крум Бибишков, но вратарят на гостите Ангел Юсев улови. Уилкер също се отчете с неточен изстрел за „железничарите”. Витанов пък нанесе удар за Пирин (Гоце Делчев) от около 25 метра, но Митрев спаси.

В 75-ата минута Бранеков нанесе удар с глава след центриране на Румен Трифонов, но кълбото премина над напречната греда. Марчев пък нанесе силен изстрел от движение, но топката не попадна в очертанията на вратата. Малко след това Бранеков стреля неточно с глава. В 81-ата минута удар на Уилкер бе спасен от вратаря на гостите Ангел Юсев.

В 84-ата минута Пирин (Гоце Делчев) организира добра контраатака, като Панайотов намери чудесно в наказателното поле Дреновички, който стреля, а топката премина покрай изненадания Митрев, но и покрай лявата греда на празната врата. Малко след това Светослав Петров от състава на Локомотив стреля неточно. В 90-ата минута Бибишков намери Маркиньос, който от границата на вратарското поле уцели тялото на Юсев.

До края на срещата не се стигна до нещо по-интересно пред една от двете врати и така Пирин (Гоце Делчев) надви Локомотив (София) с 1:0. След това поражение „железничарите” остават в зоната на изпадащите, на 13-ото място, като са с актив от 25 точки. Пирин (Гоце Делчев) е 10-ти с 31.