Грешка на Петков лиши Славия от точка в Разград (ВИДЕО)

"Белите" паднаха с 1:2, Безяк герой за "орлите" с 2 гола

Отборът на Лудогорец направи нова много важна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Славия. Срещата се игра на стадион "Лудогорец Арена" и бе от програмата на 27-ия кръг на родната "А" група.

В герой за "орлите" се превърна Роман Безяк, който вкара и двата гола за своите. Попадението за столичани пък бе дело на Галин Иванов.

Противоречиво се представи ветеранът Георги Петков, който спаси много удари към вратата си, но направи детинска грешка при втория гол за шампионите.

Мачът започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, след като Иван Стоянов получи на десния фланг, но бе спрян и върна за Кайсара, който центрира пеналта, където Безяк остана непокрит и засече от въздуха с десния крак за 1:0.

След гола "орлите" продължиха да са по-активни и в 11-ата минута Миро Иванов шутира опасно от фаул, но Петков спаси. 4 по-късно Марселиньо бе изведен очи в очи с Петков, но вратарят на "белите" показа страхотна класа и спаси удара му.

Така дойде 23-ата минута, когато Димо Атанасов върна рисковано към Петков, той комично пропусна топката и тя стигна до Безяк, който не сбърка пред опразнената врата - 2:0.

Домакините не намалиха оборотите след това попадение, а продължиха да търсят нови голове в мрежата на столичани, а в  27-ата минута силен удар от далечна дистанция на Генчев бе спасен с лекота от Петков. 120 секунди по-късно Миро Иванов пусна пас в коридор за Безяк, който шутира от движение, ала право в ръцете на стража на "белите".

В 34-ата минута дойде и последната чиста възможност за шампионите. Тогава Безяк подаде за Марселиньо в пеналта, но бразилецът и Георги Петков стигнаха по едно и също време до топката и вратарят надделя.

Последваха две половинчати възможности за софиянци, като първо Попара шутира неточно от дистанция, а след това Радослав Димитров центрира в пеналта на Славия, където Миро Антонов засече с глава, ала над напречната греда.

До края на полувремето обаче нови попадения нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Лудогорец.

Втората част стартира равностойно, но бързо домакините притиснаха отново съперника си. В 53-ата минута Иван Стоянов изведе Марселиньо фронтално срещу Петков, бразилецът стреля по земя, но стражът на Славия спаси с крак.

180 секунди след това играч на Славия блокира шут на Минев, топката стигна в Миро Иванов, който шутира мощно от движение от около 30 метра, но Петков показа страхотен рефлекс и спаси.

В 66-ата минута Сандански свали с пета за Василев пред пеналта, той стреля, но много неточно. 120 секунди по-късно Ливраменто пусна техничен пас за Василев, Моци изчисти ужасяващо и топката стигна до Янчев на точката на дузпата, Владо Стоянов обаче скъси ъгъла и спаси.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Лазаров центрира от корнер към Василев, който с глава продължи за Галин Иванов и той отблизо не сбърка за 1:2, връщайки "белите" в мача.

След този гол оборотите понамаляха, въпреки че и двата тима използваха всяка изгодна ситуация да отбележат попадение. В 77-ата минута Иван Стоянов центрира за Бакалов, той си овладя и шутира по земя с левия крак, но Петков спаси. 180 секунди по-късно Гъргоров стреля изненадващо от фаул, ала стражът на "белите" отново не бе затруднен.

Така дойде 87-ата минута, когато домакините можеха да решат срещата, след като Безяк бе изведен сам в наказателното поле и стреля по диагонал, ала Георги Петков за пореден път показа класа и спаси.

До края на двубоя обаче нови голове нямаше и така Лудогорец победи Славия с 2:1. С успеха "орлите" отново излязоха на 1-о място във временното класиране с актив от 66 точки, на 2 пред 2-ия Левски. Гостите от Славия пък са 9-и с 35 точки.

13 Локо Сф 27 5 10 12 22:33 -11 25
14 Миньор Пк 26 5 5 16 20:42 -22 20
15 Етър 26 4 4 18 20:63 -43 16
16 Монтана 26 3 4 19 24:47 -23 13