2. Други спортове
  3. Кирил Николов печели „Високата обиколка на Витоша”

Кирил Николов печели „Високата обиколка на Витоша”

Състезателят на клуб „Вариант 5” (Търговище) Кирил Николов спечели убедително първото издание на екстремната надпревара „Salomon Vitosha Trail.”

Състезанието, което също се нарича и “Високата обиколка на Витоша”, се проведе днес, като старта и финала бяха пред хижа „Алеко”.

Николов, който е и шампион на България по планинско бягане и победител от Маратон София 2012 бе най-бърз по трасето с дължина 26,7 км  и денивелация 1280 м.

При жените в същата дистанция победата е за Христина Козарева клуб „Узана” (Габрово).

В по-късата дистанция - 12 км с денивелация 590 м пръв при мъжете е Иван Сираков клуб „Вариант 5” (Търговище), а при жените победи Теодора Малчева клуб „А.Логистик” (София).

Участие в първото по рода си планинско състезание „Salomon Vitosha Trail” взеха 135 атлети от България и чужбина. Наградният фонд на състезанието бе 3000 лв.

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова