2. - Италия
  3. Пескара падна само с 0:1 в гостуването на Катания

Пескара падна само с 0:1 в гостуването на Катания

Пропуските на сицилианците и героичните намеси на вратаря Перин спасиха "делфините" от разгром, Катания измести Интер

Катания победи у дома вече изпадналия Пескара с 1:0 в предпоследния 37-и кръг на Серия А. Въпреки серия от спасявания на вратаря на гостите Матиа Перин, Катания успя да стигне до победен гол, който качи отбора на осмо място над Интер, а „нерадзурите” останаха девети с мач по-малко.

В сектора за привърженици на гостите от Пескара имаше само един самотен фен, който се прочу с безрезервната си подкрепа още миналата седмица при гостуването на Дженоа.

Бергесио стреля до гредата на „делфините” след лошо избиване на вратаря при центриране на Алехандро Гомес.

Перин хвана от втори опит нов удар на Бергесио, а Никола Легроталие получи фрактура на скула на лицето и бе сменен в 24-ата минута.
Бариентос завъртя към далечната греда, но Перин пак успя да избие с пръсти в корнер. После скъси ъгъла и изби нов шут на Бариентос, който бе останал очи в очи с него.

Катания стигна до победния гол в началото на втората част. Бергесио центрира, а Алехандро Гомес бе оставен напълно сам и се разписа отблизо за 1:0.

До края Бариентос щеше да вкара директно от корнер, но качи върху напречната греда и Катания спечели само с 1:0.

Сицилианците са осми с 55 точки, Пескара е на последната 20-а позиция с 22.
Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1