Откровение: Сър Алекс призна, че "натиска" съдиите

Да влияеш върху съдиите е част от играта, смята Фърги

След 26 години начело на Манчестър Юнайтед, сър Алекс Фъргюсън най-накрая признава, че винаги е „натискал” съдиите с позволени методи. Думите му идват преди неговия прощален мач срещу Уест Бромич в неделя. 71-годишният шотландец от години търпи критика от съперниците, че директно влияе на реферите.

Сър Алекс се оттегля от треньорската професия след края на сезона, а на „Олд Трафорд” ще го наследи Дейвид Мойс.

Фъргюсън даде конкретен пример как влияе на съдиите: „В неделя на мача със Суонзи четвъртият съдия ми показа таблото за добавеното време и то беше настроено за цифрата 8 – 8 минути продължение. Само му казах „Помисли си пак”, обяснява Фърги.

В крайна сметка продължението на мача беше 3 минути и Юнайтед задържа победата с 2:1 над „лебедите” с победен гол на Рио Фърдинанд в 85-ата минута.

Според шотландеца обаче няма нищо нередно в неговите действия. „Напрежението, което оказваш върху реферите, е част от играта. Запазвам си и специални психологически игри със съперника”.

Преди две години Фърги беше наказан за 5 мача и бе глобен с 30 000 паунда, защото заяви, че съдията Мартин Аткинсън не е достатъчно „силен”, за да води дербито с Челси, припомня "Сън".

Влиянието на сър Алекс върху реферите не е оставало незабелязано от неговите съперници. Хари Реднап наскоро заяви, че съдиите ги е страх да ядосат мениджъра на Юнайтед.

Рафа Бенитес редовно казва, че Фъргюсън открито оказва натиск върху съдиите, а Жозе Моуриньо отбеляза при първия си престой в Челси, че би искал да има силата на Фърги, която кара съдиите „да треперят”.

През годините Юнайтед превърна в свой патент головете в добавеното време на срещите. Запитан шеговито от клубната телевизия на Юнайтед, дали ще подари един часовник с „Фърги тайм” на Дейвид Мойс, Фъргюсън казва:

„Мойс ще получи един такъв часовник, не се тревожете. Дали този часовник ще показва добавеното време? Не знам”.