Румънската квалификантка отстрани Йелена Янкович

Симона Халеп надигра бившата номер 1 в света с 0:6, 5:7

Двукратната шампионка и бивша номер 1 в света Йелена Янкович (Сърбия) отпадна на четвъртфиналите на силния турнир на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2,369 милиона долара. Янкович загуби от румънската квалификантка Симона Халеп с 6:4, 0:6, 5:7 за 2:34 часа.

Румънката направи девет пробива в мача и не даде нито гейм на съперничката си във втория сет. В третата част Янкович поведе с 3:0, но допусна изравняване.

Бившата номер 1 сервираше при 5:4 и имаше два мачбола, но отново загуби подаването си, а Халеп спечели последните три гейма в мача.

Румънката ще играе на полуфиналите с водачката в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ), която по-рано днес разгроми испанката Карла Суарес Наваро с 6:2, 6:0 за 56 минути и записа личен рекорд в кариерата си от 22 поредни победи.

Лулу Сън изхвърли Ема Радукану от Уимбълдън (ВИДЕО)