Локо (Сф) все по-близо до "Б" група след поражение на "Лазур", Пирин (ГД) и Черно море остават (ВИДЕО)

Черноморец надви столичните "железничари" с 3:1, тимът на Емил Велев и Ботев (Вр) в битка за оцеляване два кръга преди края на сезона

Черноморец (Бургас) се наложи с 3:1 над Локомотив (София) в среща от 28-ия кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на стадион „Лазур” в Бургас, а и четирите гола в мача паднаха през второто полувреме. Локомотив (София) откри резултата в 61-ата минута с попадение на Маркиньос, но до края на двубоя Черноморец осъществи пълен обрат, достигайки до три попадения, които бяха дело на Йорданов, Цонков и Филипов.

Така след това поражение в Бургас отборът на Локомотив (София) е все по-близо до „Б” група. До края на сезона остават два кръга, а в момента „железничарите” се намират в зоната на изпадащите, на 13-ото място, като са с 2 точки по-малко от 12-ия Ботев (Враца). Черноморец заема 6-ото място и е с 43 точки.

След това равенство на Локомотив (София) стана ясно, че Черно море и Пирин (Гоце Делчев) запазват мястото си в елита на България. Това е така, тъй като до края на сезона „железничарите” могат да съберат максимум 31 точки, с колкото в момента са Черно море и Пирин (Гоце Делчев), които обаче имат по-добри показатели в директните двубои с Локомотив (София).

Още в началните минути на мача на стадион „Лазур” имаше няколко интересни ситуации пред двамата вратари. Тодор Паланков отправи далечен изстрел във 2-ата минута, но кълбото не попадна в рамките на вратата и премина над напречната греда. Последва възможност за Локомотив (София) - Маркиньос стреля от фаул, но Дашев спаси. Малко след това Балтанов успя да отправи удар към Митрев, който обаче отрази.

В 13-ата минута Тодор Паланков нанесе силен изстрел отдалеч, но топката не попадна в очертанията на вратата. Траянов също се отчете с неточен изстрел. В 25-ата минута Филипов центрира към Йорданов, който обаче бе притиснат от двама футболисти на "железничарите" и Митрев предотврати опасността. До почивката Преслав Йорданов и Тодор Паланков отправиха изстрели към Божидар Митрев, но и при двете ситуации вратарят на „железничарите” се справи. Така след 45 минути игра Черноморец и Локомотив (София) се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В началото на второто полувреме Велков нанесе удар с глава, но топката не попада в рамките на вратата. В 54-ата минута след удар на Том топката премина покрай вратата. Малко след това Черноморец бе близко до това да открие резултата, но удар на Балтанов срещна гредата. Том пък отправи с нов неточен изстрел.

Локомотив (София) откри резултата в 61-ата минута. Велков центрира кълбото към Маркиньос, който не остави шансове на Дашев, правейки резултата 1:0. Черноморец обаче успя да възстанови равенството в 69-ата минута - Гаел центрира кълбото в наказателното поле, където Преслав Йорданов с глава бе точен за 1:1.

В 71-ата минута „акулите” осъществиха пълен обрат, след като достигнаха до втори гол - Траянов центрира, а Цонков прати топката в мрежата за 2:1. Само 2 минути по-късно Черноморец отбеляза трето попадение - Отбраната на гостите сбърка, след което Йорданов нанесе удар. Той бе отразен от Митрев, но при добавката Филипов забоде кълбото в мрежата на Локомотив за 3:1.

До края на срещата не се стигна до нови голове и по този начин Черноморец спечели мача с 3:1. В следващия кръг „акулите” гостуват на Славия, докато Локомотив (София) ще играе с Литекс в Ловеч.