"Герена" изригна след инфарктна победа срещу Лудогорец, Левски на победа от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски победи с 1:0 и измести шампионите от върха, Пелето вкара след рикошет в добавеното време, а Гулдан бе изгонен

Левски докосва титлата след инфарктна победа с 1:0 над шампиона Лудогорец в голямото дерби от 28-ия кръг на А група „News7 футболно първенство”. След много груб и нервен мач с малко голови ситуации, „сините” изкопчиха победата в добавеното време, когато резервата Мичел Бургзорг отклони шут на Станислав Ангелов в мрежата на шампионите.

Победата най-вероятно ще има цената на титлата за Левски. „Сините” вече имат 67 точки на върха, откъдето изместиха Лудогорец. Отборът на Ивайло Петев остава втори с 66 два кръга преди края. Това бе първа победа за Левски срещу Лудогорец след 3 поредни шампионатни загуби на "сините" срещу този съперник.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

На "Георги Аспарухов" се проведе истинска футболна война, довела до 14 жълти и един червен картон на бранителя Любомир Гулдан в края на мача. Щастлив рикошет пък донесе огромна радост на Левски и хвърли в екстаз публиката на "сините".

В следващия кръг Левски има гарантирани три точки срещу отказалия се Етър, а в последния кръг е домакин на столичния съперник Славия, който не играе за нищо.

Николай Митов и Ивайло Петев заложиха на сходни схеми във формация 4-2-3-1. Този път Митов заложи на Жоао Силва в предни позиции, а Петев пусна чистия нападател Безяк.

През първата част двата отбора се подадоха на емоцията и превърнаха мача в корида, вместо във футболен празник.

За 45 минути екзалтираната публика на „Герена” видя много груби нарушения, 7 жълти картона и нито едно голово положение.

Реферът Георги Йорданов бе принуден многократно да усмирява страстите и да въдворява ред с жълтите картони.

„Сините” фенове надъхаха своите със страхотна хореография на „Георги Аспарухов”, но футболът остана на заден план в мача за титлата.

Един от малкото интересни моменти в началото дойде след четвърт час игра. Центриране пред вратата на Лудогорец доведе до меле, защитник изчисти, последва второ центриране, топката бе свалена за Мулдер, но Владислав Стоянов се хвърли и изби топката с ръка пред холандеца.

Безяк овладя много лошо пас на Марселиньо зад защитата и топката отиде в ръцете на Пламен Илиев. После гостите останаха трима на двама в атака, но Безяк опита да играе технично и не нацели топката при опит за пас с едно докосване.

В 36-ата минута ниско центриране стигна до Безяк, но Милиев със шпагат изби топката и му попречи да стреля. При ситуацията Милиев обаче контузи Безяк, който бе заменен и Кишада го замени на върха на атаката.

През втората част и двата отбора имаха възможности да спечелят, но Пламен Илиев и Владислав Стоянов заключиха своите врати и не позволиха да бъдат преодолени.

Миро Иванов организира добро двойно подаване и бе изведен отдясно, но Марселиньо остана зад прострелното му центриране.

Три минути по-късно Марселиньо изведе Кишада отдясно, бързоногият нападател остана очи в очи с Пламен Илиев, но с тяло стражът на „сините” отрази удара му. Това бе първо чисто положение, дошло в 54-ата минута.

Веднага след това Козмин Моци влезе грубо в краката на Михелич и това доведе до нова контузия и принудителна смяна в състава на домакините.

Първият корнер в мача дойде в 58-ата минута. След него Кишада изпревари Пламен Илиев, но с глава с гръб към вратата прати в аут.

Лудогорец имаха претенции за спестени втори жълти картони на Станислав Ангелов и Даниел Димов за професионални нарушения, а Левски имаха същите претенции след фаул на Станислав Генчев. Реферът Георги Йорданов подмина тези искания.

Кишада направи втори голям пропуск в 73-ата минута. Бразилецът пак бе изведен отдясно, имаше време да финтира Мулдер, но после ударът му срещна крака на Милиев и се удари в лицето на Пламен Илиев, който после лови.

Пет минути преди края Любомир Гулдан подкоси Кристовао Рамос и реферът му показа втори жълт картон, което остави Лудогорец с 10 души до края.

Победният гол за Левски дойде драматично във втората минута на добавените 4 на мача. „Синият” капитан Станислав Ангелов стреля ниско отдалеч, Мичел Бургзорг подложи крак и заблуди Владислав Стоянов, който само изгледа как топката мина зад голлинията за 1:0.

Голът взриви „Герена”, а треньорът Николай Митов бе изгонен в публиката. Феновете го посрещнаха като герой и заедно с него отпразнуваха победата, която е на път да наруши синята суша откъм трофеи.

Левски не е печелил трофей от 2009 година, когато за последно бе шампион.

„Сините” имат само една стъпка до титлата – столичното дерби със Славия.

Етър 3 точки отнети.
В състезание, в което два отбора завършат с равен брой точки, класирането ще се определи по следният начин: