Ботев Пловдив разгроми адашите от Враца (ВИДЕО)

„Канарчета“ биха с 5:0 десет от Ботев Враца

Ботев Пловдив победи съименниците си от Враца с 5:0 в среща от 28-ия кръг на „А“ група. „Канарчетата“ постигнаха категоричен успех при домакинството си и продължават да мечтаят за класиране в Европа.

Срещата им бе доста улеснена от стража Христо Митов, който още в 13-ата минута получи червен картон и направи дузпа срещу Иван Цветков. Именно той вкара първите две попадения за пловдивчани. Другите три гола бяха дело на Мариян Огнянов, Борис Галчев и Станислав Костов.

Срещата започна с очакван натиск на домакините от Пловдив. Логично се стигна и до гол още в началните минути на двубоя. Попадението вкара Иван Цветков в 16-та минута от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на вратаря Христо Митов срещу голмайстора на „канарчетата“, за което стражът на гостите получи директен червен картон.

В 37-та минута Иван Цветков вкара втория си гол. Ботев получи право да изпълни корнер, топката бе центрирана към Бобан Грънчаров на далечната греда, който хубаво я върна към Цветков и нападателят на пловдивчани вкара технично с глава от 5-6 метра.

Минута преди края на първата част резултатът набъбна на 3:0. Иван Цветков нахлу мощно отдясно в наказателното поле на гостите, преодоля техен бранител и майсторски върна топката към непокрития Мариян Огнянов, който без проблем реализира петото си попадение в "А" група.

Втората част започна значително по-скучно. С оглед на трите гола през първата част и безидейната игра на Ботев Враца по всичко личеше, че този двубой можеше да завърши след само едно полувреме. Топлото време в Пловдив също допринесе за липсата на мотивация у двата отбора.

Все пак пловдивчани успяха да вкарат и четвърти гол. Нова добра многоходова акция на „канарчетата“ изведе младия Серкан Юсеин добре на лявото крило, той без да се замисля подаде към връхлитащият на скорост Борис Галчев, който не сбърка и направи 4:0 резултата на „Колежа“.

До края на двубоя домакините останаха по-добрият тим на терена и стигнаха до пети гол в края на мача. Здравко Чавдаров увисна при едно центриране отдясно, а Костов се оказа на правилното място и сам срещу опразнената от стража врата вкара кълбото в мрежата – 5:0.

Тези три точки изравняват Ботев Пловдив на третото място с ЦСКА, които утре гостуват на Берое. И двата тима имат по 57 точки. Ботев Враца пък остава над чертата с 27 точки,но лесно може да бъде изместен от Локо София, които по-късно гостуват на Черноморец в Бургас.