Черно море оцелява след класика над Локо Пд (ВИДЕО)

"Моряците" нямаха проблеми срещу "смърфовете" и направиха важна крачка към оставането си в елита.

Черно море победи Локомотив (Пд) с 3:0 и направи важна крачка към оставането си в елита. „Моряците” решиха мача още през първото полувреме, когато точни бяха Бергонси и Инканго, който направи още куп пропуски. През второто полувреме гостите от Пловдив погледнаха към вратата на домакините, но не можаха да стигнат до почетно попадение, като Христо Златински тресна гредата. Крайното 3:0 оформи Георги Илиев в последната минута.

С този успех „моряците”, водени от Георги Иванов-Гонзо, се изкачиха на 10-ото място с 31 точки, колкото има и Пирин (ГД). Ботев (Вр) е точно над чертата е с 4 по-малко, докато Локо (Сф), който играе в момента, е под повърхността с 6 по-малко. До края на сезона остават два кръга.

Черно море имаше пълно надмощие през първото полувреме. Още в 4-ата минута Инканго беше изведен очи в очи с Денчев, но отправи много анемичен удар и вратарят улови без да срещне трудности.

Четири минути по-късно домакините откриха резултата. Бергонси засече с глава в мрежата центриране на далечната греда от ъглов удар, изпълнен от Симеон Райков. Основна вина за попадението пасив за гостите носеше техният вратар Петър Денчев, който излезе неразчетено.

След гола мачът се успокои, като Локо (Пд) по никакъв начин не можеше да отговори на атаките на „моряците”. Междувременно Инканго отново беше на отлична стрелкова позиция в 32-ата минута, когато отново стреля слабо и Денчев пак хвана.

Пет минути преди края Черно море вкара втори гол, като главните действащи лица се повториха. Райков изведе Инканго, чийто удар от фронтална позиция се отклони от страничната греда и се оплете в мрежата.

Локо (Пд) отправи първия си удар по посока на вратата чак в добавеното едноминутно продължение на първото полувреме. Но той беше изключително несериозен. Мирчев изпрати топката на около 7-8 метра встрани от вратата.

След подновяването на играта Черно море можеше да стигне до трети гол. Много добра комбинация между Инканго и Илиев завърши с изстрел на първия, като Денчев спаси. При добавката Райков шутира силно, но във външната страна на мрежата.

Локо (Пд) най-после погледна към вратата на Черно море. В 52-ата минута „смърфовете” сътвориха първата си възможност за гол. Валери Георгиев шутира от въздуха от границата на пеналта след изпълнение на корнер, но страхотна проява на Китанов предотврати изравнителен гол. Следеният от Манчестър Сити талант изби топката.

В 65-ата минута Инканго от състава на Черно море направи пореден пропуск. Французинът с конгоански произход бе изведен сам от Жоро Илиев, но шутира встрани от вратата.

С изтичането на редовните 90 минути Георги Илиев оформи крайното 3:0 с плонж на добавка, след като Денчев изби далечен шут на Капитанов, и капитанът се разписа.

В добавеното 3-минутно продължение Златински шутира в страничния стълб на вратата на Китанов.

Етър 3 точки отнети.
В състезание, в което два отбора завършат с равен брой точки, класирането ще се определи по следният начин: