Левски се класира на финал след драматична победа над Балкан

По този начин "сините" се класираха на четвърти пореден финал в НБЛ, където ще срещнат Лукойл Академик или Рилски Спортист.

Отборът на Левски се класира по изключително драматичен начин за финала на Националната баскетболна лига, след като удържа невероятен обрат от страна на Балкан и спечели решителната пета среща от полуфиналната серия с 80:76.

Възпитаниците на Александър Тодоров успяха да стигнат до пети мач, след като взеха двете си домакинства и изравниха серията до 2:2, но решителната среща в зала "Универсиада" започна много лошо за тях. Гостите не бяха на ниво в първите две части и на почивката изоставаха с цели 21 точки - 48:27. По всички изглеждаше, че "сините" с лекота ще вземат мача и ще се класират на четвърти пореден финал, но играчите на Балкан направиха истински подвиг и в третата част наваксаха цели 20 точки, за да изостават само с една преди последния период.

В нея отборът на Балкан продължи със силната си игра и стигна до преднина от 7 точки при 73:66. В последните минути обаче възпитаниците на Тити Папазов се вдигнаха и успяха в крайна сметка да стигна до победата, като крайният резултат бе 80:76 в тяхна полза.