Шампионът Байерн завърши сезона в Бундеслигата с 4:3 и изумителен обрат срещу Гладбах (ВИДЕО)

Баварците допуснаха 3 гола в първите 11 минути, но после стигнаха до победата

Байерн Мюнхен завърши сезона в Бундеслигата със страхотен обрат и победи Борусия М’Гладбах с 4:3 като гост в последния 34-и кръг.

В същото време Шалке победи Фрайбург с 2:1 като гост и спечели пряката битка за четвърто място, което праща „миньорите” в квалификациите за Шампионска лига през следващия сезон.

Фортуна Дюселдорф последва Гройтер Фюрт към втория ешелон, а Хофенхайм ще играе бараж за оставане в елита с Кайзерслаутерн, който ще се бори за промоция.

На „Борусия парк” над 51 000 зрители станаха свидетели на страхотен футболен празник и нещо, което много, много рядко може да се види – Байерн допусна три гола в рамките на 8 минути в началото на мача.

Финалистът в Шампионска лига бе шокиран още в третата минута – Аранго центрира и Мартин Щранцъл с глава препарира Нойер за 1:0.

Само минута по-късно шведският нападател Хръгота пусна за колегата си Майк Ханке и той с нисък удар покачи на 2:0, за да прати в екстаз публиката.

Байерн не се бави с отговора. В 7-ата минута Рибери с едно докосване заложи топката и Хави Мартинес прецизно прати зад Тер Щеген – 2:1.

Домакините от Гладбах играеха страхотно и вкараха трети гол в рамките на само 8 минути. Аранго пусна изумителен пас с външен фалц за Хавард Нордвайт и норвежкият бранител пак преодоля Нойер – 3:1.

Баварците бяха допуснали само 15 гола за целия сезон преди този мач, а сега инкасираха три за 8 минути. Това вбеси Юп Хайнкес, който готви своя тим за финала в Шампионската лига срещу Борусия (Д).

Байерн пак намали разликата в 18-ата минута. Мюлер пое топката след тъч, подаде за Рибери, който си чукна топката преди с ниско воле да намери мрежата до близката греда за 3:2.

Байерн натисна до почивката, но постигна обрата след паузата и то много бързо.

Филип Лам центрира и Рибери посрещна със страховито воле в опит да скъса мрежата – 3:3 след най-красивия гол в мача.

6 минути по-късно Рибери създаде попадението за пълния обрат. Французинът центрира премерено на задната греда и от воле Робен не сбърка – 4:3 за шампионите и пълен обрат.

След седмия гол мачът се успокои и баварците завършиха сезона като шампиони с 91 точки след 29-ата си победа за сезона от 34 мача.

Борусия М’Гладбах завърши кампанията на осмо място с 47 точки.