Шалке победи в битката за 4-о място и пак ще играе в ШЛ

"Кралскосините" биха Фрайбург с 2:1 и много куриозен победен автогол, Фрайбург остава с утехата, че отива в Лига Европа

Шалке се класира за квалификациите в Шампионска лига през следващия сезон след победа с 2:1 като гост на Фрайбург в прекия мач за четвъртото място от последния 34-и кръг на Бундеслигата.

Преди мача „Миньорите” имаха аванс от една точка пред Фрайбург, но гостуваха на съперника в пряка битка за Шампионска лига.
Нервите от големия залог се усещаха, но Шалке нанесе първи удар.

В 20-ата минута германския национал Дракслер насочи много добре в десния ъгъл с удар извън наказателното поле и преодоля Бауман за 0:1.

Гостите дебнеха на контра след гола, а Фрайбург опитваше с повече разигравания да затрудни съперника.

Развръзката дойде в началото на втората част. Крузе бе изведен отляво, Хилдебранд изби удара му, но Шмид бе на точното място, за да направи добавка за 1:1 в 54-ата минута.

Само три минути по-късно Шалке измъкна победата с много куриозен гол. Джърмейн Джоунс получи отдясно и пусна покрай вратаря, топката излизаше в аут, но Гинтер реши да чисти и ритна право в крака на своя съотборник Шустер, който съвсем случайно си вкара автогол – 1:2.

До края Фрайбург не съумя да обърне мача.

Шалке завършва сезона на 4-о място с 55 точки, а Фрайбург е пети с 51.

Шалке ще играе в последния квалификационен кръг преди груповата фаза на Шампионска лига, а Фрайбург за трети път ще играе в Лига Европа.