Аугсбург оцеля след успех с 3:1 над Гройтер Фюрт

Фортуна (Дюселдорф) се завърна във втора Бундеслига след само един сезон в елита. Това стана, след като новаците бяха надиграни от Хановер 96 с класическото 3:0 в среща от последния кръг на шампионата.

Две попадения в срещата реализира Яя Конан (’61, ’76), а за едно от тях асистира Маме Бирам, който откри резултата 10 минути преди почивката.

Така гостите от Дюселдорф останаха без победа в 12-и пореден мач и със спечелени едва 30 точки през кампанията се завърнаха във втора дивизия.

Бараж за оставане в елита пък уреди съставът на Хофенхайм, който постигна неочакван успех на терена на финалиста в Шампионската лига Борусия (Дортмунд). Миналогодишните шампиони поведоха още в шестата минута чрез своя полски голмайстор Роберт Левандовски, но в края на срещата допуснаха две попадения и така позволиха на Хофе да прибави към актива си 3 точки и да изпревари с една Фортуна.

В герой за гостите се превърна босненецът Сеяд Салихович, реализирал две дузпи, в 77-ата и в 82-рата минута, с които донесе успеха на своите. Капитанът на Борусия Роман Вайденфелер пък бе получи директен червен картон 10 минути преди края на редовните 90 и напусна преждевременно терена.

Междувременно Аугсбург си уреди оставане в Бундеслигата след домакински успех с 3:1 над вече изпадналия Гройтер Фюрт.