Сасуоло влезе за първи път в италианския елит (ВИДЕО)

Сасуоло е малко градче край Модена в северна Италия с около 40 хиляди жители

Отборът на Сасуоло ще играе за първи път в историята си в италианския футболен елит. Сасуоло спечели промоция като шампион в серие Б след домакинска победа с 1:0 в последния кръг над третия в класирането Ливорно.

Възпитаниците на Еузебио Ди Франческо стигнаха до безценната победа с гол в шестата минута на добавеното време на Симоне Мисироли.

Така Сасуоло завърши сезона с 85 точки, а Верона също се изкачи в елита, след като завърши на второ място с 82 точки. Ливорно, Емполи, Новара и Бреша ще играят в плейофите за класиране в серие А.

Сасуоло е малко градче край Модена в северна Италия с около 40 хиляди жители.

Преди седем сезона отборът играеше в четвърта дивизия, а през 2008 година тимът влезе във втория ешалон под ръководството на настоящия наставник на Милан Масимилиано Алегри.