Юве пак падна от Сампдория, неадекватен рефер вбеси шампионите

"Моряците" станаха единственият отбор, който победи Ювентус и в двата мача този сезон след 3:2 в Генуа

Италианският шампион Ювентус завърши сезона в Серия А със загуба с 2:3 от Сампдория в последния 38-и кръг на шампионата. „Моряците” от Генуа станаха единствения отбор, който направи дубъл срещу „Старата госпожа” през тази кампания след шокиращия успех в Торино през първия полусезон.

Съдията Джервасони донякъде помрачи футболния празник с много спорна дузпа за Самп и една дадена, а после отменена дузпа за "бианконерите"

Ювентус няма победа на „Луиджи Ферарис” от 2006 година след три ремита и една загуба преди този мач, а лошата серия не спря.

Мустафи изчисти пред Джовинко в началото, а Да Коста изби удар на Куалярела. Изстрели на Пирло и Джакерини бяха спасени, а вратарят с мъка изби с крак удар на Киелини, който се отклони след голям рикошет.

В 25-ата минута Пирло изведе Куалярела с прехвърлящ пас зад защитата, нападателят укроти с първото докосване и после бе точен на близката греда за 0:1.

Само 6 минути по-късно съдията даде много спорна дузпа за нарушение на Киелини срещу Икарди и Едер с нисък удар от бялата точка изравни за 1:1.

Киелини изчисти току пред Едер, а Де Силвестри с глава насочи в земята и топката прехвърли мрежата.

В 57-ата минута Самп поведе. Игралият преди в Ювентус Естигарибия центрира от корнер и Де Силвестри с глава бе точен за 2:1.

Мауро Икарди отново наказа Ювенутс и в 75-ата минута добута в мрежата, въпреки че се спъна в топката, но пасът на Естигарибия бе толкова близо до голлинията, че нямаше как да изпусне.

Само две минути по-късно дойде най-странното решение на рефера. Мустафи фаулира Куалярела, главният съдия Джервасони даде дузпа, но после си промени решението след сигнал от страничния рефер. Това вбеси Киелини, защото това изглеждаше повече дузпа от дадената за домакините.

Бендтнер влезе като резерва в 74-ата минута, но в края падна лошо на ръката си и напусна.

Юве върна един гол след страховит шут на Джакерини под гредата за 3:2, но трите точки останаха в Генуа.

Ювентус завършва шампионата на върха с 87 точки, Сампдория е 14-и с 42.