2. - Италия
  3. Киево изпрати сезона с драматична точка след 2:2 в Бергамо

Киево изпрати сезона с драматична точка след 2:2 в Бергамо

Болоня се скъса да изпуска и направи 0:0 с Дженоа

Аталанта завърши сезона в Серия А с  реми 2:2 срещу Киево у дома в мач без значение. Така „бергамаските” остават 15-и с 4о точки, а Киево е 11-и преди изиграването на всички срещи от кръга.
В 8-ата минута Гилермо Стендардо даде аванс на Аталанта с летящ плонж отблизо.
Кармона и Денис изпуснаха да удвоят.

Вместо това, Сирил Теру изравни четвърт час преди края след асистенция на румънеца Стоян.

5 минути преди края Луиджи Джорджи отново изведе напред домакините и бе близо да донесе 12-а победа за Аталанта този сезон.

Сирил Теру не мислеше така и с втория си гол в мача спечели точка за тима от Верона.

В друг изтеглен мач от последния кръг Болоня и Дженоа направиха 0:0.

На „Ренато дал Ара” мачът също нямаше особен залог, но домакините се скъсаха да изпускат.

Страхотен гол от воле на Панайотис Коне беше отменен заради засада. После Коне нацели напречната греда, а негова задна ножица мина близо до целта.

Пред другата врата Флоро  Флорес изпълни пряк свободен удар, но вратарят Стоянович изби и гол така и не падна.

Болоня е на 12-о място засега с 44 точки, а Дженоа ще завърши сезона на 17-0 с 38.
Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1