Победи за Бостън и Сан Хосе

Бостън победи като гост Ню Йорк Рейнджърс с 2:1 и поведе с 3:0 победи в полуфиналния плейоф на Източната конференция на първенството на НХЛ

Бостън победи като гост Ню Йорк Рейнджърс с 2:1 и поведе с 3:0 победи в полуфиналния плейоф на Източната конференция на първенството на НХЛ. Играе се до четири успеха, а следващия мач отново е в "Медисън Скуеър Гардън" в четвъртък. Даниел Пейл донесе успеха на Бостън, след като се разписа 3:31 минути преди края на третата част. Тейлър Пят откри резултата за Рейнджърс през втората третина, а в началото на третата Джони Бойчук изравни.

На Запад Сан Хосе победи носителя на купа "Стенли" Лос Анджелис с 2:1 и изравни серията на 2:2 победи. Брент Бърнс даде аванс на "акулите", а Лоугън Кутюр направи 2:0 в началото на втората част. Вратарят Анти Ниеми спаси 22 удара. Майк Ричардс се разписа при числено превъзходство за шампионите в края на двубоя. Вратарят Джонатан Куик отрази 21 шайби, но и това не помогна на тима. Пети