Славия удари Черноморец с класическото 3:0 (+СНИМКИ)

И трите гола в мача паднаха през второто полувреме

Славия победи с класическото 3:0 Черноморец в мач от предпоследния 29-ти кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел”, а и трите попадения паднаха през втората част, като точни за „белите” бяха Галин Иванов, Петър Димитров и Павле Попара.

Срещата не бе с особено голямо значение и за двата тима. Преди изиграването на двубоя нито отборът на Славия, нито този на Черноморец имаха шансове да завършат на местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири през следващия сезон, но същевременно нито един от двата тима не бе застрашен и от изпадане.

След днешната победа Славия вече е с актив от 41 точки и заема 8-ото място в подреждането. Черноморец е 6-ти с 46.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Началните минути на мача на стадион „Славия” бяха спокойни, като нямаше много интересни ситуации пред двете врати, с изключение на един удар на Радослав Василев в 5-ата минута, след който обаче топката не попадна в рамките на вратата. Малко преди да изтече четвърт час игра от началото на мача пас от дълбочина на Милчо Ангелов създаде напрежение пред вратата на "белите", но Емил Петров излезе предвидливо и улови кълбото, изпреварвайки Атанасов. В 18-ата минута Галин Иванов подаде към Ливраменто, който намери Лазаров, а той отправи изстрел, но топката премина над гредата и излезе в аут. В средата на първата част Станислав Дрянов стреля от пряк свободен удар за Черноморец, а топката преминава както над стената, така и над напречната греда.

В 26-ата минута Павле Попара изведе на чудесна позиция Здравко Лазаров, а той навлезе в наказателното поле и стреля, но Стоян Колев изби в корнер. Дрянов се отчете с неточен изстрел, а в 34-ата минута „акулите” бяха много близко до това да открият резултата - Венелин Филипов центрира в наказателното поле към непокрития Траянов, който стреля от движение, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

До почивката имаше още няколко ситуации пред двете врати – в 37-ата минута Здравко Лазаров стреля към вратата от пряк свободен удар, Траян Дянков скача и избива в ъглов удар. В 41-ата минута Дрянов изпълни ъгловия удар, а топката летеше застрашително право към вратата, но Емил Петров плонжира и изби в корнер. След неговото изпълнение Терзиев нанесе удар с глава, но кълбото излезе в аут. До почивката не се стигна до голове и така след 45 минути игра резултатът бе 0:0.

Славия стартира силно през втората част и в 49-ата минута Здравко Лазаров центрира към Тодор Колев, който нанесе много силен удар, но топката не попадна в очертанията на вратата. Минута след това „белите” откриха резултата - Тодор Янчев пусна много хитър пас към Галин Иванов, който стигна почти до аутлинията, след което стреля от малък ъгъл, а топката се чукна в лявата греда и се оплете в мрежата за 1:0. В следващите минути нямаше много вълнуващи моменти, а малко след като изтече час игра от началото на двубоя Павле Попара центрира от фаул, след което Живко Желев стреля с глава, но топката премина покрай лявата греда и излезе в аут.

В 68-ата минута Гаел центрира в наказателното поле към Крум Стоянов, който нанесе удар с глава, но топката премина покрай дясната греда на вратата на Емил Петров. Златков пък се отчете с неточен изстрел, след като засече топката с глава след центриране от корнер на Галин Иванов. Джереми Фо-Поре се отчете с неточен удар, а в 79-ата минута Славия бе близо до втори гол, след като Павле Попара овладя пас от Емил Петров, след което подаде Здравко Лазаров, който финтира Пехливанов и изскочи сам срещу Стоян Колев и стреля технично към долния ляв ъгъл, но вратарят с отлична намеса отрази.

В 82-ата минута Славия поведе с 2:0. Тодор Янчев овладя топката в центъра на терена и подаде чудесно към Петър Димитров, който навлезе в наказателното поле и стреля силно в долния десен ъгъл за 2:0.

В 87-ата минута Славия получи правото да изпълни дузпа - Лазаров подаде към влизащия на скорост в наказателното поле Петър Димитров, който беше фаулиран от Пехливанов, а реферът посочи бялата точка. Павле Попара застана зад топката и с удар в десния ъгъл оформи крайното 3:0.

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът